Діяльність Доманівської районної державної адміністрації протягом 2019 року була направлена на забезпечення стабільного соціально-економічного розвитку району, вирішення нагальних, поточних та проблемних питань реалізації державної політики у всіх напрямках, поліпшення добробуту та соціального захисту населення у непростий для нашої країни час - час реформ та випробування держави на міцність.
Результатів вдалося досягти завдяки злагодженості, оперативності дій та заходів, які вживались управлінською командою районної державної адміністрації спільно з органами місцевого самоврядування, територіальними органами центральних органів виконавчої влади та іншими суб’єктами діяльності, що беруть безпосередньо участь у процесах практичного втілення в життя вимог сьогодення.
У 2019 році гранична чисельність працівників апарату та структурних підрозділів районної державної адміністрації складала 92,5 штатних одиниць.
Апарат райдержадміністрації становить 26 штатних одиниць.
В райдержадміністрації функціонувало 11 структурних підрозділів, штатна чисельність яких складає 66,5 штатних одиниць.
У 2019 році фактично працювало 70 державних службовців та налічувалось 9 вакантних посад державної служби.
З метою приведення у відповідність до вимог чинного бюджетного законодавства та законодавства про державну службу проведено упорядкування структури райдержадміністрації.
У жовтні 2019 року розпорядженням голови райдержадміністрації від 28.05.2019 № 72 ( із внесеними змінами ) відділ культури, молоді та спорту райдержадміністрації приєднано до відділу освіти райдержадміністрації.
У грудні 2019 року на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.2019 № 923 розпорядженням голови райдержадміністрації від 06.122019 № 160 зменшено штатну чисельність працівників Доманівської райдержадміністрації на 33 штатні одиниці. Розпорядженням голови передбачена ліквідація з 11.03.2020 відділів агропромислового розвитку райдержадміністрації та відділу економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації.
Для розвитку професійного кадрового потенціалу, задоволення потреб місцевих органів виконавчої влади району у фахівцях з високим рівнем професіоналізму в 2019 році підвищили кваліфікацію 69 осіб.
Для належного виконання делегованих повноважень прийнято 177 розпоряджень голови райдержадміністрації з основної діяльності, з кадрових питань – 40. Перебувало на контролі розпоряджень голови райдержадміністрації – 208. Видано 94 накази по апарату райдержадміністрації з них – 83 з кадрових питань довгострокового терміну зберігання.
Надано 131 протокольне доручення голови райдержадміністрації і 84 протокольних доручень колегії райдержадміністрації.
Райдержадміністрацією у 2019 році підготовлено та винесено на розгляд депутатів районної ради 46 проектів рішень щодо актуальних питань діяльності.
З метою забезпечення взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у вирішенні питань реалізації в районі державної політики, збалансованого соціально-економічного розвитку територій, підвищення їх конкурентоспроможності у 2019 році проведено 7 нарад-круглих столів органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
На робочих нарадах з головами ОТГ і сільських рад розглянуті питання стосовно проведення кампанії декларування громадянами отриманих доходів за 2018 рік, утримання місцевих доріг у зимовий період, про виділення коштів на придбання житла окремим категоріям громадян, про фінансову підтримку КПН „Доманівський районний Центр ПМСД”, актуальні питання наповнення місцевих бюджетів, про вибори, про реформування вторинної ланки медицини, про районну програму тероборони, про кошти на МІС та багато інших нагальних питань.
Нині на території району функціонують 3 об’єднані територіальні громади, до складу яких увійшло 9 сільських рад з 39 населеними пунктами. Таким чином вже 70% мешканців району проживають у об’єднаних територіальних громадах району.
У 2019 році затверджено графік виїздів до сільських рад району та особистих прийомів голови райдержадміністрації та його заступників. Головою здійснено виїзди до 24 населених пунктів сільських рад та проведено 24 особистих прийоми.
Значна увага приділяється проведенню прийому громадян з особистих питань та прийому громадян за місцем їх проживання, які здійснюються відповідно до затверджених графіків. Загальна кількість звернень, що надійшли поштою, під час особистого та виїзного прийомів склала 171, проти 170 за аналогічний період 2018 року. За січень-грудень 2019 року питома вага звернень, розглянутих на особистих та виїзних прийомах, складає 28,1 %
Основні питання, якими переймалися заявники у своїх зверненнях до районної державної адміністрації та органів влади вищого рівня, це питання соціального захисту населення, праці та зарплати – 19,9 %; аграрної політики – 8,8 %; охорона здоров’я та освіти – 26,3 %; комунального господарства, житла – 24,0 % та інші.
Діяльність районної державної адміністрації постійно висвітлюється у районній газеті „Трибуна хлібороба”, на офіційному веб-сайті та у мережі "Фейсбук", які постійно оновлюються.
За виборчими адресами в районі зареєстровано 18380 виборців та 173 виборці не мають виборчої адреси. Щомісячно відділом ведення реєстру виборців проводиться поновлення бази даних Державного реєстру виборців на підставі відомостей суб’єктів подань згідно з вимогами встановленими Законом України “Про Державний реєстр виборців” За 2019 рік опрацьовано 477 вхідних відомостей, видано 560 наказів начальника відділу.
Надано 24 запити до суб’єктів подань відомостей:18 про отримання громадянства та 6 про зміни в персональних даних.
Для проведення голосування на чергових виборах Президента України І тур 31 березня та ІІ тур 22 квітня 2019 року, а також проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року, відділом ведення Державного реєстру виборців формувалися та виготовлялися попередні та уточнені списки виборців та іменні запрошення, видано 130 посвідчень про тимчасову зміну місця голосування. Проведено навчання керівного складу ДВК постійно надавалися консультації та інструкції щодо роботи зі списками виборців, передавалася інформація до ЦВК.
Райдержадміністрацією постійно ведеться робота щодо наповнюваності та повноти коректності, захищеності бази Державного реєстру виборців, проваджуються новітні технології , повністю замінено техніку відділу на більш сучасну.
На особливому контролі районної державної адміністрації знаходилася діяльність Центру з надання адміністративних послуг.
Через Центр надання адміністративних послуг у 2019 році надавалося 186 видів адміністративних послуг. Адміністраторами відділу надано 8656 послуг, що складає в середньому 366 послуг на 1000 мешканців. У ході реформи децентралізації у березні 2019 року Доманівською райдержадміністрацією та Доманівською селищною радою підписано Меморандум «Про співпрацію між Доманівською селищною радою та Доманівською районною державною адміністрацією у сфері надання адміністративних послуг». Відповідно до зазначеного Меморандуму створюється Центр надання адміністративних послуг при Доманівській селищній раді та ліквідується Центр надання адміністративних послуг райдержадміністрації. З 18 лютого Центр надання адмінпослуг працює в новому форматі, що сприяє наближенню послуг до споживача та покращенню їх якості.
З метою створення в районі умов всебічного розвитку громадянського суспільства, посилення соціального партнерства, відкритості та прозорості управлінського процесу при районній державній адміністрації створена громадська рада. У 2019 році проведено 4 засідання ради, під час яких розглянуто стан соціально – економічного розвитку Доманівського району, ряд волонтерських проектів, підтримки малозабезпечених осіб, тощо. За іниціативи голови громадської ради райдержадміністрацією розроблено проект «Стіни Пам’яті», відкриття якої відбулося напередодні Дня Незалежності України 23 серпня.
Пріоритетним напрямком роботи районної державної адміністрації у 2019 році було виконання бюджету та залучення всіх ресурсів для його наповнення .
Скоординована та спільна робота всіх гілок влади району дала можливість забезпечити виконання бюджету району по власних надходженнях з податкових та неподаткових платежів та спрямувати фінансовий ресурс на вирішення нагальних питань розвитку району.
Так, план звітного року по податках і зборах виконано на 107,3 відсотка, при уточненому річному плані 19571,3 тис.грн. фактично надійшло – 21003,4 тис.грн. В порівнянні з минулим роком надходження збільшились на 667,7 тис.грн.
Плати за землю мобілізовано в сумі 6794,5 тис.грн. або 111,7% до уточнених планових показників (6080,5 тис.грн.). Порівняно з фактичним виконанням за 2018 рік надходження збільшились на 657,2 тис.грн. за рахунок заключення нових договорів оренди земельних ділянок (ТОВ «СІ ЕНЕРДЖІ»- 414,0 тис.грн., ТОВ "КВАНТ ЕНЕРДЖИ ПЛЮС"- 132,8 тис.грн.) та збільшення ставок земельного податку для земель сільгосппризначення з 0,5% до 0,6% від нормативної грошової оцінки землі Володимирівською та Козубівською с/радами .
Видаткова частина зведеного бюджету району за 2019 рік виконана на 87,4 відсотка до уточненого плану звітного періоду. По загальному фонду бюджету на утримання установ та здійснення заходів галузі «Освіта» спрямовано 23208,6 тис.грн., охорони здоров’я – 21474 тис.грн., культури –2886,3 тис.грн., фізичної культури та спорту – 5,0 тис.грн. Видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення виконані в сумі 63099,9 тис.грн.
В структурі видатків загального фонду зведеного бюджету 39,1 відсотка займає заробітна плата з нарахуваннями працівників бюджетних установ (49548,9 тис.грн.); 1,6 відсотка - придбання медикаментів та продуктів харчування (2037,8 тис.грн.); 3,1 відсотка - енергоносії (3915,9 тис.грн.).
Доманівською районною державною адміністрацією за активної підтримки сільських рад забезпечено реалізацію Районної програми територіальної оборони та мобілізаційної підготовки у Доманівському районі.
У 2019 році в Доманівському районі вирішувалися першочергові питання оборонного характеру: проведено ряд заходів з оповіщення населення, підвозу мобілізованих до місця призначення , на проходження медичної комісії в м.Миколаїв. У 2019 році Програму профінансовано на суму 107,352 тис.грн. Завдяки докладеним спільним зусиллям районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування та районного військового комісаріату вдалося виконати планові державні завдання з відбору громадян до вступу на строкову військову службу у 2018 році : у квітні-травні мобілізовано- 30 чол; у жовтні – грудні - 24 чол.(100%).
Військово-патріотичне виховання є складовою системи національного виховання. Тому у всіх освітніх закладах Доманівського району пройшли заходи присвячені Дню українського добровольця, Героїв Крут, Захисника України, родинні заходи, організовано зустрічі, на які були запрошені бійці, які взяли участь в операції об’єднаних сил.
Соціально-економічний розвиток району характеризувався відзначенням району щодо оцінки та моніторингу серед інших районів області в галузі сільського господарства, відновленням позитивної динаміки фінансової спроможності місцевих бюджетів, підвищенням рівня доходів населення, залученням інвесторів з будівництва в районі об'єктів сонячної енергії, проведенням ремонту будівель районної центральної лікарні.
Провідною галуззю економіки району є сільське господарство.
Найбільша частка валової продукції сільського господарства припадає на рослинництво (83%) – це вирощування зернових, технічних, овоче-баштанних культур , плодів та винограду. Так, під урожай 2020 року посіяно озимих культур на площі 33511 га, з них пшениці - 23033га,(108,2 % до 2018р), ріпаку – 5392 га(96,2 % до 2018).
За результатами оцінки виробництва валової продукції тваринництва в загальнообласному рейтингу Доманівський район на 8 місці. ТОВ ім Хмельницького припинило займатися молочним скотарством, але завдяки нарощення поголів’я корів та їх продуктивності в СПрАТ «Україна» негативна динаміка падіння виробництва молока припинилася . Вироблено 2871 тонн молока, що становить 110 % до 2018 року. Середній надій на 1 корову виріс до 4918 кг з 3311 кг в 2018 році.
резервом розвитку галузі є створення сімейних ферм та сімейного фермерства. Вже є позитивні тенденції розвитку сімейного фермерства. Так, в новоствореному сімейному ФГ «Борисович» збільшили кількість поголів’я до 15 корів.
Актуальним на сьогодні є створення кооперативів з метою надання послуг своїм членам. Працюють 2 сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи молочарського напрямку з заготівлі молока: «Мрія-С» та «Надія-Л».
У квітні створено кооператив «Оберіг-агро» за напрямком овочівництво.
Одним із векторів роботи є опрацювання із місцевими сільгосптоваровиробниками пропозицій щодо участі у державних програмах підтримки агропромислового сектору.
Скориставшись коштами державного бюджету, виділених під державну програму часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, сільгосптоваровиробниками придбано 24 одиниць техніки, за яку їм повернуто до 40 % вартості .
Фермерські господарства мали можливість і бажаючим державою частково компенсовано вартість закупленого насіння зернових культур високих репродукцій за програмою 80% компенсації вартості насіння вітчизняного виробництва.
За бюджетною програмою «Державна підтримка галузі тваринництва» за вирощування молодняка великої рогатої худоби на безповоротній основі фізичні особи отримали фінансову підтримку від держави у 2019 році за утримання 666 телят віком від 4 до 13 місяців на загальну суму 1,844 млн грн (2018 рік- 1,046 млн грн.)
Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, проведено активну роботу щодо оперативного інформування фермерських господарств. В результаті проведеної роботи до реєстру на отримання безповоротної субсидії у 2019 році включено 25 фермерських господарств району, які отримали державну субсидію.
Стимулом для розвитку садівництва в районі стала державна програма підтримки садівництва, за якою частково компенсується вартість саджанців товаровиробнику. ФГ «Кушнір О.Ф » розроблено проектну документацію на закладку саду площею 5 га т, весною закладено яблуневий сад на площі 3 га. Проведено комісійне обстеження та відділом агропромислового розвитку проведено виплати з часткової компенсації вартості саджанців.
Тому за питомою вагою освоєних бюджетних дотацій в загальнообласному рейтингу район отримав 1 місце по області.
За оренду земельних паїв у 2019 році в грошовому еквіваленті орендарі сплатили землевласникам близько 82 млн гривень.
Освоються нові ніші ринку. В СПрАТ «Україна» вироблено 73 тонни нуту, вартість якого в порівнянні з горохом більша при приблизно рівній урожайності. У ФГ «Орфей» розширяють площі під павловнією, деревом іспанського клону, яке виростає за 5 років . На базі цього господарства організовано регіональний семінар, де бажаючі ознайомилися з технологією вирощування та умовами збуту продукції.
Розпочато впровадження інвестиційного проекту по насадженню шипшини ТОВ «ХІП Гарден» в межах території Козубівської сільської ради.
Але на території району нагальною проблемою є відсутність забійного пункту тварин, утилізації загиблих тварин. Особливо ця проблема постала під час виявлення осередку захворювання африканської чуми свиней. Відсутні сховища для довготривалого зберігання овочів та фруктів. Відсутня вторинна переробка продукції з доданою вартістю. У 2019 році райдержадміністрація працювала над цими питання спільно з підприємцями. Ця робота буде проведена і в подальшому , адже це нові інвестиційні проєкти та нові види підприємницької діяльності.
Питання розроблення, оновлення містобудівної документації в населених пунктах району наразі є також актуальним, адже тільки завдяки своєчасно розробленому Маринівською сільською радою генеральному плану поєднаному з детальним планом села Маринівка , було збудовано сучасну амбулаторію. Питання розроблення, оновлення містобудівної документації в населених пунктах району розглядалися на колегії райдержадміністрації, оперативних нарадах у голови райдержадміністрації за участю сільських голів та голів об’єднаних територіальних громад, на виїзних прийомах голови райдержадміністрації.
У 2019 році розробили Генеральний план с.Олександрівка Володимирівської сільської ради. В стадії розробки, погодження генеральні плани населених пунктів Доманівка, Мостове, Суха Балка, Олександрівка, Лідіївка, Прибужжя, Богданівка, Цвіткове.
Завдяки налагодженій співпраці управління соціального захисту населення з об’єднаними територіальними громадами забезпечено безперервну виплату державної допомоги громадянам пільгової категорії. У 2019 році на це спрямовано 41 540,6 тис.грн.
За результатами проведених 36 засідань комісії районної державної адміністрації для розгляду питань пов'язаних з призначенням населенню житлових субсидій та державної соціальної допомоги, розглянуто 785 заяв по призначенню субсидій, які задоволені на 96,4 %, з них: 23 заяви по державним допомогам, 43 заяви переміщених на призначення допомоги.
У 2019 році пільговим категоріям громадян, в т.ч. матеріальна допомога з державного бюджету військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби проведено нарахування та виплачено з державного бюджету кошти на загальну суму 66 млн. 772,5 тис. гривень.
У Центрі комплексної реабілітації осіб з інвалідністю «Промінець» у Доманівському районі у 2019 році надано реабілітаційні послуги 48 дітям з інвалідністю. На даний час проходять реабілітацію 25 осіб. Після пройденого курсу реабілітації пішли до дитячого садка 6 дітей, 8 дітей обслуговувались на дому. Ми добре пам’ятаємо трагедії , які сталися у таборі „Вікторія” та коледжі у м.Одеса і забрали життя молодих людей та дітей. З метою недопущення подібного і забезпечення пожежної безпеки у Центрі „Промінець” проведені заходи: обробка дерев’яних конструкцій, встановлення пожежної сигналізації, отримано сертифікат якості на матеріал для покриття стін. В короткий термін залучені кошти районного бюджету, спонсорські кошти дали змогу виконати ухвалу суду ідіти продовжили відвідування закладу. Також, дообладнаний ігровий майданчик, зроблено частковий ремонт приміщення котельні Центру.
Одним з актуальних є питання дотримання законодавства про працю. Безумовно найважливішим напрямом роботи у сфері оплати праці є забезпечення виплати зарплати, ліквідації заборгованості із заробітної плати, легалізації її виплати. Проведені рейди до сільських рад щодо виконання ними делегованих повноважень по наповненню бюджету через легалізацію зайнятості, звіряються списки одноосібників, які обробляють значну кількість землі та беруть в оренду земельні паї без оформлення підприємництва. Під час проведення рейдів, на семінарах та під час відвідувань проведена роз’яснювальна робота з роботодавцями та найманими працівниками щодо переваг легальної зайнятості, отримання дотаційних робочих місць, направлення на навчання через центр зайнятості, тощо.
У 2019 році проведено 12 засідань районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, заслухано 31 керівника. Проведено засідання міжвідомчої робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень Уряду, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, прийнято 4 рішення та надано 10 доручень.
Організовано 9 засідань робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в Доманівському районі, заслухано 36 осіб.
Завдяки вжитим заходам зменшена заборгованість по заробітній платі, контролюється дотримання її мінімального розміру, виявлено 8 порушень щодо оформлення трудових відносин з найманими працівниками і всі вони усунені.
Реформи – це завжди болісно, як правило, сприймаються з острахом і недовірою, але це вкрай необхідний процес для модернізації країни У 2019 році , як і по країні в цілому, закінчився етап реформування первинної ланки охорони здоров’я Доманівського району. 15076 жителів району обрали сімейних лікарів та уклали з ними декларації про надання медичних послуг.
За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості та співфінансування з районного бюджету, бюджету Маринівської сільської ради побудовано нову будівлю амбулаторії загальної практики сімейної медицини (моно практики) в с. Маринівка. Вартість будівельних робіт становить 5417,791 тис.грн. У 2019 році замовником, у зв’язку з економією коштів під час реалізації проєкту – 576 тис.грн., прийнято рішення щодо зміни проекту, які не передбачались попереднім проектом, а саме поділу його на дві черги. Проєкт доповнено новими видами будівельних робіт: будівництво паркану та гаражу для нового автомобіля сімейного лікаря, придбаного за кошти субвенції з державного бюджету. Найближчим часом ці роботи будуть виконані і мешканці Маринівської сільської ради матимуть змогу отримувати медичні послуги у новій сучасній амбулаторії.
У 2019 році вирішувалися питання оптимізації мережі Комунального некомерційного підприємства „Районний Центр первинної медико-санітарної допомоги”. Відповідно до плану спроможної мережі надання первинної медичної допомоги з 28 ФАПів , які працювали в Доманівському районі, на сьогоднішній день працює 18. 10 ФАПів в залежності від розташування були приєднані для обслуговування до амбулаторії чи до ФАПу з більшою кількістю населення, а вивільненим працівникам із соціальним статусом за згодою були запропоновані місця працевлаштування.
Також, розпочато реформування вторинної ланки медичної галузі району і на базі Доманівської ЦРЛ створено Комунальне некомерційне підприємство «Доманівська центральна районна лікарня» Доманівської районної ради. Лікарнею проведені заходи щодо отримання ліцензії на медичну практику та укладання договору з Національною службою здоров’я України на фінансування установи у 2020 році.
У центральній районній лікарні, після закінчення інтернатури, у серпні 2019 року приступили до роботи два молодих спеціалісти: лікар – офтальмолог та лікар – анестезіолог. З вересня у КНП «Доманівська ЦРЛ» почали працювати лікар – інтерн з акушерства і гінекології та лікар – інтерн з хірургії. На сьогоднішній день галузь потребує :лікаря інфекціоніста, лікаря фтизіатра, лікаря терапевта. Як бачимо - гострою кадрова проблема залишається із року в рік, хоча з метою закріплення кадрів в медичних закладах сільської місцевості спільно з райдержадміністрацією вживаються заходи щодо забезпечення молодих спеціалістів житлом та додаткового матеріального стимулювання лікарів у межах чинного законодавства. З метою залучення до роботи в медичній галузі району Доманівська райдержадміністрація за кошти районного бюджету навчає двох студентів –медиків в м.Одеса та Запоріжжя.
У 2019 році ЦРЛ, враховуючи розпочату у 2018 році роботу, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій придбано цифровий рентгенодіагностичний комплекс на 2 робочих місця (2839,5 тис.грн) та автомобіль швидкої медичної допомоги для транспортування пацієнтів (1891,5 тис.грн). У 2019 році розроблено проектно-кошторисні документацію щодо капітального ремонту приміщення для встановлення цифрового рентгенапарату на 71,6 тис.грн. На даний час проєкт знаходиться в Держбудекспертизі на розгляді. Після погодження проєкту райдержадміністрацією буде проведена максимальна робота для проведення ремонту рентгенкабінету, адже це наша багаторічна проблема. Лікарня після ремонту приміщення отримає санітарний паспорт і дозвіл на встановлення нового високовартісного апарату.
За рахунок коштів районного бюджету виконано 2 чергу капітального ремонту аварійної будівлі дитячого відділення - на суму 1134,5 тис.грн , та проведено капітальний ремонт будівлі дитячого відділення в частині інженерних мереж - на суму 467,8 тис.грн. Наприкінці 2019 року пацієнти дитячого відділення переселені у нове світле, відремонтоване приміщення. І вже у лютому робота терапевтичного відділення також відновилася у відремонтованому приміщенні, де вже всім хворим достатньо палат для перебування.
Також, у 2019 році ЦРЛ придбано обладнання на суму 226,1 тис. грн. Це: лампа офтальмологічна, дерматоскоп, спектрофотометр, 2 газові котли.
Одним із пріоритетних напрямків діяльності райдержадміністрації є забезпечення доступної якісної освіти. Слід зазначити що в районі в повній мірі забезпечено реалізацію Конституційного права підростаючого покоління на освіту. Загальною середньою освітою охоплено 523 дитини, що навчаються в 5 навчальних закладах, дошкільною освітою – 212 дітей. На 100 місць в закладах дошкільної освіти припадає в середньому по району 85,5 дітей. Діти п’ятирічного віку 100% охоплені підготовкою до школи.
У Доманівському районі забезпечено підвезення 148 учнів, 14 – вчителів, 28 – вихованців ДНЗ, які проживають за межею пішохідної доступності, до чотирьох сільських загальноосвітніх навчальних закладів трьома шкільними автобусами. Завдяки коштам районного та сільських бюджетів забезпечено матеріально-технічне оснащення транспортних засобів, але існує нагальна потреба у придбанні хоча б одного шкільного автобуса.
Протягом 2019 року здійснено ряд заходів з метою покращення матеріально-технічного забезпечення, підвищення якості освіти, виховання, забезпечення інноваційного розвитку даної галузі. а саме: за рахунок коштів місцевих та обласного бюджетів по „Новій українській школі” на придбання меблів та дидактичних матеріалів освоєно 233,801 тис.грн. За рахунок субвенції на покращення якості освіти придбано комплекти мережевого обладнання для Маринівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Маринівської ЗОШ І ступеня) на загальну суму 104,1 тис. грн.
Ще у 2013 році райдержадміністрацією розпочато ремонт Маринівської ЗОШ І-ІІІ ст. за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження. Після тривалої взаємодії з Мінрегіоном у 2019 році завершено капітальний ремонт будівлі головного корпусу Маринівської ЗОШ І-ІІІ ст. в сумі 1570,333 тис. грн.
За рахунок субвенції Щасливської сільської ради – 42,5 тис. грн.. придбано інтерактивне обладнання для Кузнецівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. За рахунок залишку коштів освітньої субвенції, що утворився станом на 01.01.2019 року в сумі 227,0 тис. грн. закуплене інтерактивне, мультимедійне та комп’ютерне обладнання для Кузнецівської та Маринівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. За кошти субвенції з обласного бюджету на виконання доручень виборців – 16тис.грн. придбано 2 телевізори. У рамках реалізації реформи «Нова українська школа» проведено поточні ремонти класних кімнат 1 класу в Кузнецівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Маринівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Новоолександрівському НВК та Маринівській ЗОШ І ступеня на суму 60,0 тис. грн.
З метою активізації наукової, творчої діяльності педагогів щодо втілення ідей під час виховання підростаючого покоління у 2019 році працівників освіти пройшли курсову перепідготовку і видатки склали 76,2 тис. грн. За результатами роботи у 2018-2019 навчальному році виплачено премії у сумі 7200 грн. 5 педагогічним працівникам району.
Фахівцями Доманівського інклюзивно-ресурсного центру обстежено 142 дитини, рекомендовано інклюзивне навчання для одинадцяти дітей з особливими освітніми потребами. Також було проведено 20 виїзних засідань фахівців з метою проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надавалися консультації батькам ( законним представникам) дітей з ООП, педагогам, практичним психологам, всього було надано 160 консультацій щодо особливостей навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами. Видані висновки та рекомендації всім спеціалістам, які будуть працювати з даною категорією дітей у закладах освіти.
Не менш важливою є робота щодо захисту дітей. На обліку служби у справах дітей станом на 01.01.2020 є 18 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах; ці діти проживають у 7 сім’ях. За звітний період перевірено умови проживання дітей у сім’ях, складені 10 актів.
За звітний період на тимчасове влаштування було влаштовано 19 дітей у центри соціально-психологічної реабілітації дітей та 8 дітей у сім’ї громадян.
З метою профілактики дитячої бездоглядності, виконання батьками своїх обов’язків належним чином, профілактики правопорушень, негативних проявів, з метою виявлення дітей, які залишилися без батьківської опіки проведені 12 рейдів «Діти вулиці».
Станом на 01.01.2020 р. в Єдиному електронному банку даних дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 74 дитини, із них, – під опікою/піклуванням – 51-а дитина, в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу – 12 дітей, в інтернатних та інших закладах – 11 дітей.
Перевірки умов проживання дітей під опікою здійснюються постійно, за рік здійснені 64 перевірки. Також здійснені перевірки умов проживання 11-ти дітей, які виховуються у семи прийомних сім’ях, які є жителями району.
Традиційним є проведення святкових заходів для дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та дітей, що проживають у сім`ях, які перебувають у складних життєвих обставинах.
У 2019 році районною державною адміністрацією проводилась робота щодо забезпечення стабільної роботи інфраструктури для задоволення потреб населення району та підвищення якості життя його мешканців.
У 2019 році за кошти обласного бюджету проведено ремонт дорожнього покриття комунальної дороги в селі Маринівка по вул. Киртка - під’їзної дороги до новозбудованої амбулаторії на загальну суму 1400 тис.грн.
За підготовленою райдержадміністрацією на початку 2019 року пропозицією управлінням інфраструктури облдержадміністрації проведені ремонтні роботи на дорогах обласного значення до сіл Козубівка та Володимирівка.
Завдяки проведеним заходам в зимовий період , всі дороги району були своєчасно розчищені від снігових заметів, район мав сполучення з іншими населеними пунктами, здійснювалися пасажирські перевезення. Обмеження руху транспорту здійснювалося лише за ініціативою перевізників.
Всього з початку зимового періоду у грудні 2018 – січні 2019 року на попередження та ліквідацію складних погодних умов з матеріального резерву району використано 1640 літрів дизельного пального та 100 літрів бензину.
Це одне з пріоритетних завдань діяльності Доманівської райдержадміністрації - забезпечення захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. З цією метою у 2019 році також здійснено поповнення матеріального резерву (ПММ) на суму 46,0 тис.грн. та оплату послуг з обслуговування системи оповіщення – 59,3 тис.грн. У 2019 році зареєстровано 1 надзвичайну ситуацію природного характеру об’єктового рівня, що трапились в с.Петропавлівка(Доманівська ОТГ) – африканська чума свиней. Здійснено всі необхідні заходи для локалізації осередку захворювання та недопущення розповсюдження його по території району.
В районі проінвентаризовано 21 (64%) захисну споруду цивільного захисту (ПРУ) із 33 споруд, що перебувають на обліку. Залишилися не проінвентаризованими лише захисні споруди приватної форми власності.
У 2019 році замовлено проєктно-кошторисну документацію на проведення ремонту однієї захисної споруди за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження на суму 59,306 тис.грн.
Районна державна адміністрація та районна рада спільно з Прибузькою, Мостівською та Козубівською сільськими радами сприяла реалізації інвестиційних проєктів з будівництва та виробництва об'єктів альтернативної енергетики.
Відповідно до стратегічних пріоритетних напрямків інноваційної діяльності планується будівництво сонячних електростанцій за межами населених пунктів Акмечетські Ставки, Олександрівка, Новокантакузівка, Зелений Яр та Доманівка. Видано 7 розпоряджень голови райдержадміністрації про надання дозволу на розроблення детальних планів територій земельних ділянок для розміщення, будівництва, експлуатацію та обслуговування сонячних електростанцій.
Започаткування реалізації масштабних інвестиційних проєктів є вдалим прикладом ефективної співпраці та взаємодії влади та бізнесу.
Це гарний старт на залучення інвестицій на будівництво об'єктів відновлювальної енергетики, додаткові 50 робочих місць та значне поповнення місцевих бюджетів сільських рад за оренду земельних ділянок.
У 2019 році райдержадміністрацією проведені 38 заходів з нагоди відзначення пам’ятних та державних свят.
За активної участі райдержадміністрації відновлено пам’ятний знак жертвам Голокосту у селі Богданівка, щодо якого здійснено акт вандалізму.
У 2019 році райдержадміністрація активно співпрацювала з громадськими та волонтерськими організаціями.
У діяльності райдержадміністрації є певні позитивні результати. І у поточному році перед нами стоять дуже важливі та серйозні плани і лише спільними зусиллями ми зможемо досягти позитивного економічного і соціального розвитку нашого району.