Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → БОГДАНІВКА ОБГОВОРИЛА ПИТАННЯ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ
2016-04-15 10:03:00

БОГДАНІВКА ОБГОВОРИЛА ПИТАННЯ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

Новостворені Клуби громадського діалогу працюють. Так, 14 квітня відбулося чергове засідання клубу у с. Богданівка. На зустрічі були присутні як представники влади, так і активної громадськості, а саме: голова районної ради Тарас Кушнір, голова райдержадміністрації Василь Іванченко, сільський голова Ростислав Шкурченко, депутати сільської та районної рад, керівники фермерських господарств, закладів освіти та охорони здоров’я, активні мешканці сільської ради. Темою засідання обране питання: «Перші кроки до децентралізації у Богданівській сільській раді. Проблеми та шляхи їх вирішення». Вже вдруге, на більш широкий загал (присутні 35 осіб), виконавчий директор ГО «Фонд розвитку громади селища Доманівка» Ірина Святченко розповіла про проект «Суспільна підтримка реформи самоврядування в Україні. Українська мережа клубів громадського діалогу», який виконується Щецинським навчальним центром Фундації розвитку місцевої демократії (Польща) у співпраці з МГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика» (Україна) у невеликих містах Херсонської, Миколаївської, Харківської, Дніпропетровської, Полтавської, Кіровоградської, Вінницької та Черкаської областей. До уваги учасників було представлено висвітлення роботи провідного Клубу громадського діалогу Доманівки, презентацію основних заходів по добровільному об’єднанню територіальних громад, які провели Доманівська селищна рада, засновники та активісти Клубу громадського діалогу за 2015 рік та надано змістовні роздаткові матеріали. Як виявилось, це питання дуже актуальне для жителів громади, адже перед ними став вибір приєднання до міста Южноукраїнськ, до районного центру Доманівка та до приблизно рівної за спроможністю громадою с. Маринівка і вже давно треба було про це поговорити, висловити свої «ЗА» та «ПРОТИ». Пропонували ще один варіант – залишитися самостійною громадою. В процесі роботи визначили, що так чи інакше, а діалог потрібен хоча б для того, щоб вирішити, які питання слід ініціювати, чи правильно визначені проблеми, які є інтереси і ризики, чи враховані всі альтернативи, як посилити здатність розв'язувати подібні проблеми у майбутньому та багато інших.

Лідери молодого клубу Матвєєва С. та Цибенко В. організували проведення інтерактивної гри з представниками громади. Можливо, не все вдалося зробити під час засідання так, як планували, але відбулася жвава дискусія. Кожен учасник висловив свою точку зору. На превеликий жаль, з  вересня 2015 року, коли була перша пропозиція про об’єднання в територіальну громаду з центром в селищі Доманівка, жодного офіційного обговорення в Богданівці не відбулося. Мешканці Богданівки обурювалися, чому про них ніхто не дбає, не питає громадської думки, навіть були побоювання, що поки громада буде вирішувати з ким буде краще - втратять дорогоцінний час та певні можливості. Сільський голова запевнив, що продовжить публічне обговорення значущих суспільних проблем і не просто інформуватиме населення, а пропонуватиме альтернативні шляхи розв’язання суспільних проблем.

Тішить, що звучали й ствердні висловлювання про те, що об’єднання потрібне. Тож, вирішили продовжити проведення інформаційної кампанії серед населення Богданівської сільської ради А це означає, що діалог розпочався та перші кроки до централізації  у Богданівській сільській раді зроблено.