13 березня в приміщенні Єдиного координаційно-інформаційного Центру допомоги відбулось засідання Клубу громадського діалогу. В даному заході взяли участь: заступник голови Доманівської районної державної адміністрації А.П. Коваленко, голова районної ради Т.Л. Кушнір, виконавчий директор Фонду розвитку громади селища Доманівка І.К. Святченко, сільські голови, працівники Доманівської селищної ради. Також на дане засідання було запрошено директора Центру розвитку місцевого самоврядування Миколаївської області В.А. Бойка.
Із вступним слово виступив голова районної ради Тарас Кушнір, який зазначив: «Реформа децентралізації є на сьогодні одним із пріоритетів нашої держави, тому ми маємо зробити свій внесок у впровадження даної реформи на місцевому рівні. Адже повернення послуг і ресурсів на місцевий рівень є метою даною реформи. Ми маємо врегулювати всі суперечності і дійти згоди по всіх питаннях, які потребують негайного вирішення».
"Поєднання повноважень територіальної основи, яка є самодостатньою, і фінансового ресурсу дає можливість нам побудувати якісні послуги на території", - зазначив А.П. Коваленко.
Учасники семінару обговорили питання передачі повноважень на місцевий рівень. Директор Центру розвитку місцевого самоврядування Миколаївської області Валентин Бойко ознайомив усіх присутніх із змінами в законодавстві України, які стосуються реформи децентралізації. Зокрема, 9 лютого 2017 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні пакет законів, які вдосконалюють процес децентралізації та регулюють питання добровільного об'єднання ОТГ, статус старост, набуття повноважень селищних і міських голів, а також проходження служби в органах місцевого самоврядування. Зокрема: Закон №4742 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища); Закон №4772 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад); Закон №2489 – Про службу в органах місцевого самоврядування; Закон №4110 – Про внесення змін до деяких законів України щодо набуття повноважень сільських, селищних, міських голів.
«Одна з найбільших успішних системних реформ територіальної організації влади в країні, нарешті отримала свій новий законодавчий імпульс і спроможність до вдосконалення та подолання штучних бар'єрів задля підвищення якості і рівня життя мешканців територіальних громад України», - наголосив Валентин Бойко. Крім того, він додав: «В Миколаївській області у 2016 році об’єднались 21 громада. До цього ми мали недостатню законодавчу базу, щоб на належному рівні проводити реформу децентралізації. «Був не визначеним статус старост, не було чіткого механізму розширення громад та допомоги зміцнення їхнього фінансово-економічного становища. Це важливий крок в бік європейського майбутнього, де в основі благополуччя держави лежать заможні самодостатні громади. У нас же раніше все було навпаки. Центр змушував місцеве самоврядування мало не випрошувати кошти й бідність на місцях породжувала загальну бідність України».
В рамках проведеної дискусії виконавчий директор Фонду розвитку громади селища Доманівка І.К. Святченко зазначила: “Реформа децентралізації - це серйозний економічний двигун. Ми маємо розуміти: на місцях твориться національний продукт. Коли на місцях є ресурси, буде розвиватися локальна економіка. Це дуже важливо для нашої держави».
Підбиваючи підсумки проведеного засідання, потрібно зазначити, що сьогодні в Україні вже три роки успішно триває реформа з децентралізації. У її результаті в країні вже об'єдналися 366 територіальних громад. Їхні власні бюджети зросли у 3-5-7 разів. Реформа місцевого самоврядування має за мету забезпечити спроможність місцевих громад самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення. Ця реформа буде абсолютно позитивною по відношенню і до інших реформ, які потрібно зробити: охорони здоров'я, освіти, культури, поглиблення інших сфер.