Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → В облдержадміністрації відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій
2017-12-21 09:11:00

В облдержадміністрації відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

У середу, 20 грудня, під керівництвом заступника голови Миколаївської обласної державної адміністрації Валентина Гайдаржи відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Члени комісії розглянули питання стану джерел протипожежного водопостачання, готовності захисних споруд цивільного захисту в області, проведення заходів щодо попередження виникнення та ліквідації африканської чуми свиней, окремі питання стану готовності до боротьби з негодою у зимовий період та плани комісії ТЕБ та НС на наступний рік.

Розглядаючи стан джерел протипожежного водопостачання в населених пунктах та на об’єктах Миколаївщини (за результатами перевірок ГУ ДСНС в області) повідомлено, що станом на 1 грудня 2017 року на обліку перебуває 5301 пожежний гідрант, 1472 пожежні водоймища та 1261 водонапірні вежі. З початку поточного року відремонтовано 198 пожежних гідрантів, прийнято в експлуатацію 32 гідранти, 21 пожежне водоймище та 4 водонапірні вежі. Валентин Гайдаржи відзначив, що недостатня кількість джерел протипожежного водопостачання та їх незадовільних технічний стан, відсутність пристосованих місць для забору води пожежною технікою несуть пряму загрозу пожежній безпеці у населених пунктах, не дозволяючи здійснювати ефективні заходи з пожежогасіння, що є прямою відповідальністю керівництва районів. Окремо було доручено облаштувати під’їзди до водоймищ  на території Коблево-Рибаківської зони відпочинку  та деяких районах області.

Також у ході засідання відзначено, що наразі з 972 захисних споруд цивільного захисту проведено інвентаризацію 689, що становить 70,8% від загальної кількості. Протягом 2017 року проінвентаризовано 12 захисних споруд.  Валентин Гайдаржи акцентував увагу присутніх на вирішенні питань безконтрольного використання балансоутримувачами захисних споруд для власних потреб, самовільному їх переобладнанні та необхідності проведення технічної інвентаризації.  

Що стосується підготовки до боротьби з негодою у зимовий період повідомлено, що громадами області області та окремими райдержадміністраціями необхідною є проведення роботи  щодо плануючої документації та поповнення запасів протиожеледного матеріалу та паливно-мастильних матеріалів.

Було звернено увагу присутніх на те, що з початку 2017 року на території Миколаївщини було виявлено 7 випадків АЧС серед домашніх свиней. З метою моніторингу з початку поточного року піддано дослідженню біоматеріал 220 домашніх свиней з господарств всіх форм власності -  у досліджених зразках вірусу африканської чуми не було виявлено. Водночас Миколаївським обласним управлінням лісового та мисливського господарств, спільно з користувачами мисливських угідь проведено відстріл 32 диких кабанів з 6 районів області – у відібраних зразках біоматеріалу також не виявлено вірусу африканської чуми. Валентин Гайдаржи відзначив необхідність проведення роз’яснювальної роботи серед населення та власників тварин про епізоотичний стан АЧС та заходи біозахисту господарств та підприємств, які займаються обігом свиней.

Члени комісії також обговорили план роботи на наступний рік, відповідні пропозиції та плани учасники нададуть до управління з питань надзвичайних  ситуацій вже у найближчі дні.