Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → Питання початку опалювального сезону і його проходження знаходиться на постійному контролі голови ОДА Олексія Савченка
2018-10-09 05:20:00

Питання початку опалювального сезону і його проходження знаходиться на постійному контролі голови ОДА Олексія Савченка

У понеділок, 8 жовтня, за дорученням голови Миколаївської обласної державної адміністрації Олексія Савченка  на засіданні обласного штабу з підготовки до опалювального сезону 2018/2019 року було розглянуто питання готовності об’єктів житлового фонду у місті Миколаєві до опалювального періоду.

Заступник голови ОДА Валентин Гайдаржи зазначив, що є необхідність уточнення інформації щодо готовності будинків житлового фонду у Миколаєві до опалювального сезону, оскільки вранці на апаратній нараді у Миколаївській міській раді прозвучало, що є певна кількість будинків, які залишаються не готовими.

Заступник Миколаївського міського голови Юрій Степанець підтвердив, що наразі документально не підтвердили готовність до опалювального сезону близько 300 будинків. Однак, практично у всіх будинках проведені гідравлічні випробування, що дозволить прийняти теплову енергію, а така затримка пов’язана з  тим, що у Миколаєві досі триває передача житлового фонду від ЖЕКів до керуючої компанії.

Валентин Гайдаржи зауважив, що рекомендуватиме, як і в минулому році, міському виконкому на основі прогнозу погоди підготувати розпорядження, і в першу чергу дати можливість опалювати соціальну сферу. «В той же самий час, якщо ми запустимо Миколаївську ТЕЦ, це дасть можливість у найкоротші терміни подати теплову енергію не лише соціальній сфері, а й житловим будинкам. При відсутності аварійних ситуацій на їхніх мережах у нас в місті до останнього абонента тепло приходить не менше, ніж за тиждень, іноді через 10 днів. Прошу це врахувати», - зазначив він.

Крім цього, Валентин Гайдаржи доручив представництву Миколаївської міської ради письмово надати інформацію пооб’єктно - хто забезпечить запуск теплової енергії в житловому будинку і хто буде контролювати проходження опалювального періоду.

Начальник управління ЖКГ Миколаївської ОДА Євген Гладков доповів, що на сьогодні підписані договори по газопостачанню по теплопостачальним підприємствам – ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», ПАТ «Миколаївська ТЕЦ», КП «Теплосервіс» міста Вознесенська. Номінації природнього газу теж виділені з боку НАК Нафтогаз. Євген Гладков відзначив також, що підписано розпорядження Кабінету міністрів, яким рекомендовано місцевим органам самоврядування розглянути окремо питання по доцільності початку опалення в установах соціальної сфери в області. Крім того, 54% теплоджерел, і перш за все, соціальної сфери в містах і районах області мають альтернативу природного газу.

Теплопостачальними підприємствами Миколаївщини підтверджено планову готовність до початку опалювального періоду. Представниками ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» та ПАТ «Миколаївська ТЕЦ» зазначено, що гідравлічні випробування у житлових будинках пройшли на рівні більше ніж 95%. Залишок складають – ОСББ та відомчий житловий фонд. Недоліки у роботі усуваються.

Крім того, було надано роз’яснення щодо укладення та приєднання споживачів до договору про надання послуг з розподілу електричної енергії до 1 грудня 2018 року. З 1 грудня 2018 року на виконання положень Закону "Про ринок електричної енергії" АТ «Миколаївобленерго» припиняє діяльність з постачання електричної енергії за регулюваним тарифом.  Постачання електричної енергії споживачам буде здійснюватися електропостачальниками, які отримали відповідну ліцензію, за договором про постачання електричної енергії споживачу.  З метою забезпечення надійного та безперервного постачання побутовим та малим непобутовим споживачам, постачання електричної енергії їм здійснює електропостачальник, створений в результаті здійснення заходів з відокремлення АТ «Миколаївобленерго» від постачання електричної енергії – ТОВ «Миколаївська електропостачальна компанія», яка виконує функції, має права і обов’язки постачальника універсальної послуги. Повідомлено, що в кожному районі будуть відкриті центри обслуговування споживачів.

Наостанок Валентин Гайдаржи акцентував, що питання початку опалювального сезону і його проходження знаходиться на постійному контролі голови ОДА Олексія Савченка. «Кожен згідно своєї зони відповідальності має прийняти відповідні міри, щоб закінчити підготовку до опалювального сезону. Ще раз рекомендую виконкому міської ради підготувати розпорядження про початок опалювального сезону для соціальної сфери. Це не означає, що ми змушуємо весь соціальний блок подати заявку і отримати теплову енергію, це означає, що в разі необхідності будь-який об’єкт зможе отримати теплову енергію», - резюмував Валентин Гайдаржи.

Зазначимо, що у четвер відбудеться заплановане засідання обласного штабу з підготовки до  опалювального сезону 2018/2019 року, розрахунків  за спожиті природний газ та енергоносії, де буде заслухано детальну інформацію по готовності міста Миколаєва до опалювального періоду.