Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → Історичні виставки у Доманівському районі
2019-10-15 05:50:00

Історичні виставки у Доманівському районі

У фойє районного Будинку культури презентовано експозиції фотодокументальних виставок, які було передано з Врадіївського до Доманівського району. Виставка «Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України», створена Українським інститутом національної пам'яті у співпраці з  видавництвом «Родовід» дає можливість простежити еволюцію державного символу від часів Русі до сьогодення. Тут можна побачити зображення Тризуба в інтерпретації Василя Кричевського, Георгія Нарбута, Миколи Битинського, Андрія Гречила, Івана Турецького, Олексія Кохана та ін.

Напередодні 85-х роковин Голодомору в Україні стартувала фотодокументальна виставка «Україна1932-1933. Геноцид голодом», яка розповідає про передісторію Голодомору та його наслідки. Виставка починається з того, якою була Україна на початку ХХ століття, за 30 років до цієї трагедії, і закінчується розповіддю про відродження пам'яті про Голодомор в Україні сьогодні. Автори експозиції пояснюють, чому Голодомор є геноцидом та чому світове співтовариство має визнати його таким, про історію Голодомору повинні знати не лише в Україні, а й в усьому світі Виставка створена за участі Українського інституту національної пам’яті, Національного музею «Меморіал жертв Голодомору», Міністерства закордонних справ України.

В рамках відзначення 75-річчя створення Української повстанської армії  стартувала фотодокументальна виставка «УПА – відповідь нескореного народу», яка розповідає про антинацистський та антирадянський спротив ОУН та УПА. На стендах у фотографіях, документах, картах та інфографіках представлено цілісну картину протистояння Організації українських націоналістів та Української повстанської армії з нацистським і комуністичним тоталітарними режимами під час Другої світової війни та повоєнний час. Інформаційно-просвітницькі стенди розповідають про героїчну сторінку національно-визвольної боротьби Українського народу. Виставка створена у співпраці Українського інституту національної пам’яті з Центром досліджень визвольного руху, Національним музеєм-меморіалом «Тюрма на Лонцького», Галузевим державним архівом Служби безпеки України.