Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → Інвестори з Катару та України змагаються за концесію морського порту «Ольвія»
2019-12-19 09:04:00

Інвестори з Катару та України змагаються за концесію морського порту «Ольвія»

Завершився прийом заявок на конкурс щодо передачі в концесію майна державного підприємства «Стивідорна компанія «Ольвія», який тривав з 18 жовтня 2019 року.

За цей час до конкурсної комісії надійшло 3 заявки від українських та міжнародних компаній. Учасниками концесійного конкурсу є портові оператори з України та Катару. Дві компанії з трьох попередньо кваліфіковані для участі в наступному етапі. Щодо третьої, то рішення конкурсною комісією наразі не прийнято, оскільки заявку було подано в останній день прийому заявок.

Реалізація проекту в Миколаївському морському порту “Ольвія”- це + $66 млн інвестицій та мінімум $3 млн муніципальних інвестицій. А ще - це $3 млн щорічних концесійних платежів.

Важливо, що обидві кваліфіковані компанії - потужні корпорації з міжнародним статусом, що дозволить їм привнести не лише кошти, але і значний досвід роботи в якісне виконання інвестиційних зобов'язань.

Наступний етап оцінка конкурсних пропозицій учасників та визначення переможця відбудеться уже в січні 2020 року.

Довідково

Уряд визначив концесію інфраструктурних об’єктів одними з пріоритетів в економічному блоці. У процесі підготовки спільно з міжнародними партнерами концесійні проекти у портах Чорноморськ, Одеса, Ізмаїл, Бердянськ, Маріуполь, концесії залізничних станції – Дніпро, Харків, Вінниця, Хмельницький, Миколаїв, Чоп. Вивчається питання концесії регіональних аеропортів та доріг.