Сьогодні, 18 грудня, в облдержадміністрації відбулася презентація пілотного проєкту Державний аграрний реєстр, що реалізовуватиметься на Миколаївщині Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства за підтримки Світового банку, а також проєкту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні».
Запуск Реєстру передбачений Указом Президента України Володимира Зеленського №837/2019 від 8 листопада 2019 року «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави». За допомогою Аграрного реєстру планується спростити доступ до банківського фінансування; запровадити програми таргетованої державної підтримки, оцінювати їх ефективність, також цей інструмент сприятиме виправленню помилок у Держгеокадастрі.
Сервіс працюватиме за принципом «єдиного вікна». Після реєстрації Реєстр надаватиме користувачу інформацію про нього Державного земельного кадастру, Реєстру юридичних та фізичних осіб, Реєстру речових прав, Реєстру тварин, зокрема: земельні ділянки у власності та користуванні, зареєстровані тварини тощо. Планується, що Реєстр буде доповнено функціоналом замовлення державних послуг, які необхідні для ведення сільськогосподарського господарства.
Інформацію, яка відсутня в державних реєстрах, аграрій зможе вносити особисто або за допомогою оператора, що сприятиме подальшій державній реєстрації цих прав.
«Проєкт впроваджуватиметься в шести областях і ми дуже задоволені та вдячні, що саме Миколаївська область стала учасником цього пілотного процесу. Впевнена, що ми виправдаємо надану нам довіру. Впровадження електронного Державного аграрного реєстру надасть можливість прозорої роботи, адже Реєстр виключить людський фактор, що є одним із шляхів подолання корупційної складової нашого суспільства, з якою бореться сьогодні вся наша держава. Реєстр зробить взаємодію між державою та сільгосптоваровиробником простою, зручною і прозорою», - наголосила виконувач функцій і повноважень голови облдержадміністрації, заступник голови облдержадміністрації Тетяна Стахевич.
У свою чергу начальник департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олена Піскун зазначила, що Миколаївська область надзвичайно зацікавлена в участі у проєкті, адже станом на сьогоднішній день на Миколаївщині працюють близько 4000 сільськогосподарських підприємств різних форм власності – потенційних користувачів Реєстру. Для першочергового впровадження пілотного проєкту в області наразі обрано три об’єднаних територіальних громади – Снігурівську, Баштанську та Новобузьку.
У січні буде розпочато проведення тренінгів для операторів Реєстру у зазначених громадах безпосередньо із виїздом фахівців на місця. Інші об’єднані територіальні громади за бажанням зможуть у будь-який час приєднатися до впровадження проєкту.