Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → Про стан реформування галузі охорони здоров’я у районі
2020-02-26 14:02:00

Про стан реформування галузі охорони здоров’я у районі

У 2020 році розпочався другий етап медичної реформи - трансформація закладів вторинного та третинного рівня надання медичної допомоги.

На лікарні та діагностичні центри чекають зміни методу фінансування. Держава переходить від утримання закладів охорони здоров’я через медичні субвенції до закупівлі медичних послуг через Програму медичних гарантій.

Єдиним джерелом фінансування за рахунок коштів державного бюджету для медичних закладів стане контракт з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Для укладання контракту закладам охорони здоров’я вторинного та третинного рівня необхідно виконати ряд умов, які висуває НСЗУ:

1.       Автономізація тобто перетворення з комунальних державних бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства.

2.       Отримання ліцензії на медичну практику та обіг наркотичних засобів.

3.       Комп’ютеризація закладу (тобто кожне робоче місце повинно бути облаштовано комп’ютером та доступом до мережі «Інтернет») та підключення до Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) через медичну інформаційну систему (МІС).

КНП «Доманівська центральна районна лікарня»  виконала усі умови та готова  до укладання договору з НСЗУ для отримання державного фінансування.

З 01 квітня 2020 року держава гарантує усім громадянам України  безоплатну медичну допомогу в рамках «Програми медичних гарантій» (ПМГ).

ПМГ - це перелік та обсяг медичних послуг та ліків, які гарантуються населенню та оплачуються з державного бюджету на основі єдиних національних тарифів.

Відповідно до постанови КМУ №1124 «Про затвердження Порядку реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій у 2020 році» до ПМГ входять 26 пакетів медичних послуг.

Пакет медичних послуг, або група медичних послуг - це перелік медичних послуг та лікарських засобів, необхідних для надання таких послуг, в межах певного виду медичної допомоги.

Кожен пакет характеризується трьома характеристиками:

1.      Специфікація послуг, або детальний опис того, що гарантовано безоплатно в межах цього пакету.

2.      Вимоги до надання послуг, тобто вимоги до кадрового забезпечення та потужностей оснащення медичним обладнанням.

3.      Це тип тарифів, які засновуються для оплати цього пакету.

Відповідно до кадрового потенціалу та рівня оснащення КНП «Доманівська ЦРЛ» ДРР надала пропозицію про укладання договорів за 5-тьма пакетами медичних послуг.

1.      «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах» -  це послуги гінекологічно-хірургічного відділення лікарні.

2.      «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій» (терапевтичне відділення, дитяче відділення).

 На жаль у зв’язку з відсутністю лікаря-інфекціоніста в закладі ми не можемо отримати державного фінансування для інфекційного відділення і змушені закрити дане відділення.

3.      «Амбулаторна вторинна та третинна медична допомога дорослим та дітям включаючи медичну реабілітацію та ургентну стоматологічну допомогу». В цей пакет включені послуги консультативної поліклініки, лабораторії, приймального відділення, рентгенівського кабінету тощо.

4.      «Діагностика, лікування  та супровід осіб з вірусом імунодефіциту людини». Це робота кабінету «Доварю», який займається спостереженням та лікуванням ВІЛ-інфікованих хворих.

5.      «Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям».

У зв’язку з невідповідністю вимогам пакету медичних послуг «Медична допомога при пологах» а саме відсутність:

- 4,0 штатних посади лікаря-акушер-гінекологів;

- 4,0 штатних посади лікаря-анестезіолога;

- 4,0 штатних посади лікаря-неонатолога

ми не в змозі надати пропозицію на укладання договору та отримати державне  фінансування для пологового відділення. Тому дане відділення було скорочено через невідповідність вимогам ПМГ та  відсутністю фінансування.

 Що варто знати пацієнтам ?

1НСЗУ оплачуватиме медпослуги лише за направленням сімейного лікаря. Тож ті, хто ще не обрав свого сімейного лікаря і не підписав з ним декларацію, мають це зробити до 1 квітня. Чому це важливо? Якщо вам потрібно буде проконсультуватися у вузького спеціаліста (кардіолога, невролога, уролога тощо) чи лягти в лікарню на планову операцію, то потрібно буде скерування від сімейного лікаря. У такому випадку лікарні за проведене лікування буде платити не пацієнт, а НСЗУ відповідно до тарифів,  затверджених постановою КМУ № 65 від 05.02.2020.

Якщо ви прийдете на прийом до спеціаліста без скерування, то за медпослугу заплатите з власної кишені.

Виняток. З квітня без скерування сімейного лікаря безоплатно можна буде звертатися лише до акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра, психіатра, нарколога. Усім без винятку безкоштовно нададуть екстрену медичну допомогу у всіх лікарнях.

2. Направлення до спеціаліста і медична карта пацієнта будуть електронними. З квітня скерування до вузьких спеціалістів буде в електронному вигляді, як і медична картка пацієнта. На телефон пацієнта, якого сімейний лікар направить на консультацію до вузького спеціаліста, прийде відповідний код. Для літніх пацієнтів, яким непросто користуватися телефоном, код можуть роздрукувати. Пацієнт приходить, скажімо, до кардіолога і називає йому свій код. Кардіолог заходить в його електронну карту і бачить, з якими проблемами до нього сімейний лікар скерував пацієнта.

3. Прив’язки до міських чи районних лікарень більше не буде. Кожна людина може обрати для консультації чи планового лікування того лікаря і ту лікарню, яким довіряє, в яких ту чи іншу медпослугу надають краще, мають сучаснішу діагностичну апаратуру тощо. І гроші за його лікування отримає та лікарня, яку вибрав пацієнт. Але, повторимо, має мати скерування сімейного лікаря