Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → В СЕЛІ ЧОРТАЛКА ОБГОВОРИЛИ ІНІЦІАТИВУ ОБ'ЄДНАННЯ ГРОМАД
2020-03-02 04:17:38

В СЕЛІ ЧОРТАЛКА ОБГОВОРИЛИ ІНІЦІАТИВУ ОБ'ЄДНАННЯ ГРОМАД

13 серпня в с. Чорталка відбулося громадське обговорення щодо створення об’єднаної громади з центром в селищі Доманівка.

З пропозицією щодо об'єднання громад Доманівського району навколо селища Доманівка виступив Доманівський селищний голова Олександр Дога, який проінформував присутніх про реформу місцевого самоврядування, яку має здійснити Україна для покращення якості життя людей та економічного зростання. Звернув увагу присутніх на те, що ця реформа сьогодні набирає обертів та відповідно до Перспективного плану Доманівської райдержадміністрації всім громадам сільських рад та селищній раді Доманівського району запропоновано  об'єднатися  в одну об'єднану Доманівську громаду з центром у селищі Доманівка.

Першими кроками Доманівської селищної ради відповідно до законодавства зроблено : рішенням селищної ради від 24 липня 2015 року №1 ХХХІV сесії 6 скликання затверджено Порядок проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад та видано селищним голою Розпорядження  від 29 липня 2015 року №6 «Про ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селища».

Селищний голова надав слово міжнародному тренеру-експерту з розвитку громад  Олені Долі, яка розповіла учасникам зборів про те, що пропонує реформа децентралізації влади. Надала відповіді на запитання: «Хто з ким, як і для чого має об’єднатися?»,  «Які послідовні кроки належить пройти громаді селищної ради після надання згоди на об’єднання», «Хто буде представляти інтереси жителів об’єднаної  громади», «Які після реформи об’єднана громада отримає повноваження та фінанси».

 Після дискусійного обговорення Олександр Дога запропонував громаді підтримати ініціативу добровільного об'єднання громад. Жителі с. Чорталка вирішили підтримати цю ініціативу.


Інформація надана Доманівською селищною радою