Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → Результати брифінгу міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 7 жовтня
2020-10-08 08:32:45

Результати брифінгу міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 7 жовтня

За минулу добу:

- захворіли 4 753 особи, з них 219 дітей та 251 медпрацівник;

- госпіталізовано 730 осіб;

- 77 летальних випадків;

-одужало 2 569 осіб.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована в Харківській (685, в т.ч. м. Харків – 509), м. Київ (383), Одеській (316 випадків), Дніпропетровській (316, в т.ч. м. Дніпро – 237) та Донецькій (263 випадки) областях.

Загалом за добу здійснено 59 189 тестувань. З них 32 386 досліджень — методом ПЛР, а також 26 813 — методом ІФА.

На початку епідемії в Україні проводилося лише 200 тестів на добу, зараз — 32 тисячі. МОЗ і надалі збільшує кількість тестувань, головна мета — до грудня вийти на 50 тисяч ПЛР-тестів на добу.

У деяких регіонах є затримка щодо результатів тестувань. Зокрема, на сьогодні напружена ситуація з тестуванням — у Донецькій, Харківській та Одеській областях. Міністерство відстежує цю ситуацію та приймає відповідні рішення, зокрема, оперативно підключає до цього процесу лабораторії з інших областей, у яких є достатньо потужностей — це лабораторії Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської областей.

На наступному засіданні уряду МОЗ ініціюватиме рішення щодо залучення приватних лабораторій до проведення тестів державним коштом.

У деяких ЗМІ та соцмережах з'явилося повідомлення щодо того, що в деяких лікарнях немає ліжок для хворих на COVID-19. МОЗ наголошує: ці заяви не відповідають дійсності. У країні є достатня кількість лікарень та медичних працівників, які надають медичну допомогу. Міністерство відстежує ситуацію та постійно вводить додаткові ліжка.

Крім цього, у тарифі на надання медичних послуг для пацієнтів з підозрою та захворюванням на COVID 19 враховані 300 відсотків заробітної плати медичним працівникам, які займаються лікуванням COVID-19, та лікарські засоби, які необхідні для лікування хворого на коронавірусну хворобу. На одного хворого, який має важкий перебіг хвороби, у тарифі закладено суму від 45 тисяч гривень.

За ініціативи МОЗ та за підтримки президента Володимира Зеленського, було запроваджено з вересня збільшення заробітних плат медичним працівникам у формі доплат: лікар отримає додатково 3 560 грн, середній медичний персонал - 2 500 грн, молодший медичний персонал - 1250 грн. Всі ці кошти перераховуються в лікарні. На даний момент їхня кількість - 1379 лікарень, що складає понад 80% всіх медзакладів. Найближчим часом ці доплати будуть перераховані на всі інші лікарні.

МОЗ ініціює суттєве збільшення тарифу на надання психіатричної допомоги. Пропонується базова ставка у розмірі 17 тис. грн за готовність пролікувати в стаціонарних умовах одну особу. Крім цього, запропоновані коефіцієнти, які залежать від важкості перебігу хвороби. Прогнозована кількість осіб, які потребуватимуть такого лікування, становить 312 тисяч на наступний рік. У запропонованому тарифі передбачаються кошти виключно на процес лікування, ліки з доведеною ефективністю, а також збільшення заробітної плати для медиків.

МОЗ також буде пропонувати введення психіатричної допомоги, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами з охорони психічного здоров'я. Це амбулаторне надання медичної допомоги, завдяки якій зменшується кількість людей, які потрапляють у стаціонар. Базова ставка на ці мультидисциплінарні команди пропонується у розмірі 107 149 гривень. Прогнозна кількість осіб, які пройдуть лікування, буде складати 25 тисяч людей.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України.