07 вересня, під час онлайн-брифінгу начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Євген Гладков розповів про роботу закладів житлово-комунального господарства в умовах пандемії COVID-19.
Говорячи про стан розрахунків населення за послуги житлово-комунального господарства в умовах пандемії COVID-19 Євген Гладков зазначив, що на початку карантинних заходів ця тема викликала неабияке занепокоєння, адже це є основою належного функціонування і діяльності підприємств, виконання поточних та капітальних ремонтів, виконання інвестиційних програм.
Начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації повідомив, що якщо за січень-серпень минулого року загальний рівень розрахунку за спожиті житлово-комунальні послуги складає 109 %, і за його словами це непоганий показник, то в поточному році за січень-серпень населення Миколаївської області розрахувалося на рівні майже 112 %.
Він подякував споживачам, які забезпечили належні розрахунки в поточному році за житлово-комунальні послуги на Миколаївщині.
В той же час, Євген Гладков зазначив, що жовтень – це вже завершаюча стадія підготовчих робіт до опалювального сезону. «Тому закликаю наших споживачів подивитись на стан розрахунків і не тільки за теплову енергію і природний газ, тому що інші послуги теж дуже важливі, це і управління багатоквартирними будинками, і вивіз твердих побутових відходів, аби зберегти ту позитивну динаміку, яка склалася в поточному році», - закликає начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації.
Також під час онлайн-брифінгу Євген Гладков розповів про те, що проводиться моніторинг ситуації щодо захворюваності на COVID-19 серед працівників на підприємствах житлово-комунального господарства Миколаївської області.
За його словами, такий моніторинг проводиться, в першу чергу, комунального господарства, тому що ці підприємства належать до підприємств критичної інфраструктури і будь-які кадрові збої діяльності будуть викликати негативні наслідки.
Євген Гладков зазначив, що хвороба COVID-19 не оминула трудові колективи підприємств житлово-комунального господарства. Станом на 07 жовтня виявлено 32 випадки захворюваності на міському комунальному підприємстві «Миколаївводоканал» і наразі з підтвердженим діагнозом залишаються лише 3 особи і 8 перебувають на самоізоляції. В обласному комунальному підприємстві «Миколаївоблтеплоенерго» станом на 07 жовтня підтверджено 3 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію і 19 спеціалістів перебувають на самоізоляції, в АТ «Миколаївгаз» було виявлено і підтверджено випадки у контактному центрі – 4 людини захворіло і 9 осіб відправлено на самоізоляцію.
Євген Гладков зазначив, що діяльність зазначеного центру тимчасово переведено на дистанційну форму обслуговування споживачів і дана інформація розміщена на офіційному сайті АТ «Миколаївгаз».
Також Євген Гладков під час брифінгу порушив питання щодо суттєвих змін, які були внесені до нормативно-правової бази національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо обмеження постачання електроенергії побутовими споживачами.
«З 2015 року діють ринки електроенергії та природного газу і, відверто кажучи, доволі жорсткі умови по розрахункам за спожиті енергоносії. На жаль, взаємодія з споживачами регулюється відповідними кодексами і на ринку надання цих послуг кодекси містять в собі конкретні вимоги та умови по обмеженню електропостачання та газопостачання, також по їх відновленню, але вже ж таки були випадки, коли доходило до абсурду, коли за борг у 100-200 гривень застосовувалися заходи по обмеженню газопостачання», - зазначив він.
Євген Гладков звернув увагу, що після неодноразових звернень постановою НКРЕКП № 1219 від 26 червня 2020 року були внесені зміни до правил роздрібного ринку електроенергії, а саме в частині, де у разі припинення електроживлення побутовому споживачу через заборгованість з оплати за спожиту електричну енергію побутовим споживачем не відшкодовуються витрати з припинення та відновлення електроживлення ініціатору цих робіт у таких випадках:
- станом на момент оформлення попередження розмір заборгованості побутового споживача з оплати за спожиту електричну енергію менший ніж розмір половини прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1098,5 грн, а з 01.12.2020 1135 грн);
- побутовим споживачем протягом двох розрахункових періодів, що передують дню відключення, здійснено повну оплату спожитої електричної енергії.