23 грудня відбулось засідання III-ої позачергової сесії Миколаївської обласної ради восьмого скликання. Стрижневе питання порядку денного - ухвалення бюджету Миколаївської області на 2021 рік. Проєкт основного фінансового документа підтриманий 48 депутатами Миколаївської обласної ради. Фінансовий ресурс області 2021 – 2 619, 2 млн грн. Видаткова складова 2 611, 2 млн грн:
Загальний фонд – 2 004, 2 млн, в тому числі видатки на утримання бюджетних установ -1775,5 млн грн, субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам – 125,0 млн грн, субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам – 34,7 млн грн, дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на утримання закладів освіти та охорони здоров`я – 69,0 млн грн.
Спеціальний фонд – 607,0 млн грн. В тому числі кошти цільових фондів – 14,9 млн грн, власні видатки за рахунок надходжень установ соціально-культурної сфери – 92,8 млн грн, видатки бюджету розвитку – 45,2, субвенція з державного бюджету на фінансове забезпечення автомобільних доріг – 454,1 млн грн.
«Я хочу подякувати за прийняття бюджету. Це дійсно вотум довіри, робота заради наших виборців і своїх громад. Це наш шанс на розвиток і спільну роботу. Я іще раз дякую депутатам за консолідовану позицію. Тим самим ми демонструємо, що можемо працювати плідно»,- підкреслив голова Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім.
Загалом до порядку денного було включено більше сорока питань. В ході пленарного засідання представники депутатського корпусу прискіпливо розглядали «Стратегію розвитку Миколаївської області на період до 2027 року». Її розробка стала важливим інструментом налагодження партнерства між обласною державною адміністрацією, районними державними адміністраціями, обласною радою, вищими навчальними закладами і громадянським суспільством.
Реалізація документу передбачає перетворення Миколаївської області на регіон сталого економічного зростання, розвинутого транспортно-логістичного комплексу, туристичної галузі, високоефективним аграрним сектором економіки тощо. Під час заслуховування документу депутати Миколаївської обласної ради озвучили власні зауваження і пропозиції. В руслі дискусії згадувалися стратегічні для регіону підприємства, від стабільного функціонування яких залежить вироблення валового регіонального продукту: ДП НВКГ «Зоря»-«Машпроект»», Миколаївський глиноземний завод, ДП "НАЕК "Енергоатом" ВП "Южно-Українська АЕС". Голова Миколаївської обласної державної адміністрації зауважив, що особисто мав зустрічі з керівниками вищезгаданих підприємств і на разі знайомий з проблематикою кожного, як і з перспективами їх розвитку.
«Я зустрівся з керівниками всіх трьох підприємств, відвідував і Южноукраїнський енергокомплекс. Проблематику кожного з них проговорили окремо. Маємо план їх розвитку і можливої співпраці з інвесторами. Відносно згадуваного тут комплексу газотурбобудування, коли приїздив на Миколаївщину пан Гусєв, ми теж обговорювали питання завантаженості цього підприємства. Конкретну зустріч я здійснив по Миколаївському глиноземному заводу. Це не залежить від того, як працюватиме обласна державна адміністрація, чи депутатський корпус. Це залежить напряму від ділових стосунків керівництва держави і цих підприємств. І ми працюємо в цьому напрямку. Їх функціонування аж ніяк не стосується того, що ми приймаємо у сесійній залі сьогодні»,- підкреслив голова обласної державної адміністрації.
Загалом «Стратегію розвитку Миколаївської області на період до 2027 року» народні обранці підтримали 42 голосами «ЗА».
Враховуючи детальне опрацювання питань порядку денного третьої позачергової сесії постійними депутатськими комісіями обласної ради, практично без обговорення прийнято «Програму економічного і соціального розвитку Миколаївської області» на 2021 рік. Профільною комісією підтримано «Програму розвитку малого і середнього підприємництва в Миколаївській області» на період 2021-2023 р.р. В її рамках з обласного бюджету виділяється 2 млн грн на погашення відсоткової ставки банківських кредитів на відкриття власної справи. Цього року сума дорівнювала 4 млн грн, з яких використано 1,3 млн. Передбачається, що наступного 2020 року 2 млн грн будуть використані.
Загалом, в ході пленарного засідання, депутатським корпусом Миколаївської обласної ради восьмого скликання внесено зміни і доповнення до 11 обласних Програм, 21 Програму прийнято.
Станом на 16 годину 23 грудня 2020 року в Миколаївській області, згідно вимог Бюджетного кодексу України, затверджено 21 місцевий бюджет. Зокрема, затверджено обласний бюджет, районний бюджет Баштанського району та 19 бюджетів територіальних громад (5 міських бюджетів, 8 селищних бюджетів та 6 сільських бюджетів).