Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → ГЕННАДІЙ НІКОЛЕНКО В ПРЯМОМУ ЕФІРІ ПРО «ДОСТУПНЕ ЖИТЛО» ТА ШАНСИ ДІТЕЙ-СИРІТ СТАТИ УЧАСНИКАМИ ЖИТЛОВИХ ПРОГРАМ, ЯКІ НА СЬОГОДНІ РЕАЛІЗУЮТЬСЯ В ОБЛАСТІ ТА ДЕРЖАВІ
2013-08-05 16:23:00

ГЕННАДІЙ НІКОЛЕНКО В ПРЯМОМУ ЕФІРІ ПРО «ДОСТУПНЕ ЖИТЛО» ТА ШАНСИ ДІТЕЙ-СИРІТ СТАТИ УЧАСНИКАМИ ЖИТЛОВИХ ПРОГРАМ, ЯКІ НА СЬОГОДНІ РЕАЛІЗУЮТЬСЯ В ОБЛАСТІ ТА ДЕРЖАВІ

 Миколаївська облдержадміністрація внесла на розгляд Уряду пропозиції щодо об’єднання 2-х державних програм по забезпеченню громадян «доступним житлом» - це, так званої, «30% на 70%» та іпотечного кредитування під 3% річних. Зараз вже надано доручення прем’єр-міністра України Миколи Азарова щодо розгляду та детального вивчення можливих варіантів для реалізації наданих нами пропозицій. Крім того, це питання вже знаходиться на особистому контролі віце-прем’єр-міністра Олександра Вілкула та профільних міністерств. Про це 31 липня в прямому ефірі телеканалу «Миколаїв» зазначив Геннадій Ніколенко.

Розповідаючи про житлове будівництво він також відмітив, що зараз на території області реалізується одразу 5 різних житлових програм, з них кожен громадянин може обрати для себе найбільш зручний та вигідний варіант. Зокрема, це соціальні ініціативи Президента України по іпотечному кредитуванню під 3% річних, «доступне житло» або програма «30 на 70», вона передбачає, що держава компенсує  30%  вартості житла, а на ті 70%, що залишилися людина бере кредит за комерційним курсом банку, для громадян віком до 35-ти років так званий «молодіжний кредит» та обласна програма «Власний дім», що розрахована на стимулювання сільських забудовників.

 Крім того, за словами першого заступника голови ОДА, останнім часом, в питаннях забезпечення громадян власним житлом, обласна влада просунулася ще далі – одне з великих та вагомих підприємств області зараз виділяє своїм співробітникам, що потребують поліпшення житлових умов, близько 40 земельних ділянок для будівництва індивідуального житла. Як відмітив Геннадій Ніколенко, керівництво області вже  розглядає варіанти щодо надання цим громадянам пільгового кредиту під 3% річних по обласній програмі «Власний дім».

 Не менш цікавим та актуальним виявилося питання від телеглядача про забезпечення «доступним житлом» дітей-сиріт.

 Відповідаючи на поставлене запитання перший заступник голови ОДА відмітив, що держава бере на себе відповідальність за цю категорію громадян, створюючи т.з. «соціальні гуртожитки». Після того, як дитина, яка не має батьків або позбавлена їхньої опіки стає дорослою та самостійною, вона може на пільгових умовах викупити те соціальне житло, в якому вона проживає.

 На думку Геннадія Ніколенка, в питанні повернення житла, яке належало батькам або родичам дітей-сиріт, є багато моментів пов’язаних із шахрайством.