Нещодавно, 14 липня проведено засідання Клубу громадського діалогу на тему: «Презентація навчального візиту до Західно поморського воєводства республіки Польща (місто Щецин). Польський досвід проведення реформи місцевого самоврядування". Проект співфінансований в рамках Польсько-Канадійської Програми Підтримки Демократії, яка є програмою Фундації Міжнародної Солідарності, що фінансується Урядами Канади та Польщі (відповідно до програми польської співпраці для розвитку МЗС Республіки Польщі та Канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку).
Представник ГО «Фонд розвитку громади селища Доманівка» Марина Чепіжко, спільно з лідерами Клубів громадського діалогу з 14 територіальних громад з України, взяла участь у навчально-практичному візиту до Польщі щодо досвіду проведення реформи місцевого самоврядування.
На засідання Клубу, завітали заступник голови райдержадміністрації Наталія Фалько, заступник голови районної ради Георгій Делі, селищний голова Олександр Дога, члени правління ГО «Фонд розвитку громади селища Доманівка», а також активні мешканці селища.
Марина Чепіжко розповіла учасникам зібрання про те, що мала можливість спілкуватися з лідерами і активістами різноманітних неурядових організацій як в Воєводському центрі, так і на околиці Воєводства. І переконалася в тому, що згуртованим мешканцям по силах взяти на себе виконання послуг, віднесених до власних повноважень місцевого самоврядування, що громадськість може розділити з місцевою владою відповідальність за стратегію розвитку, а також розподіл інвестиційних і грантових коштів Європейського Союзу та багато цікавого. Присутні розпитували про те, що їх цікавило та жваво долучилися до обговорення почутого. Обговорення польського досвіду плавно перейшло на тему, яка сьогодні дуже важлива та цікавить кожного мешканця нашого району. Це тема добровільного об’єднання територіальних громад. Учасники клубу змогли самостійно провести паралелі між адміністративною реформою, що відбулася в Польщі, та починаннями нашої влади щодо об’єднання селища та сіл Доманівського району в одну велику і, головне, спроможну громаду.
Також учасники заходу за «круглим» столом обговорили передумови, історичну роль та вплив прийняття Декларації про державний суверенітет України.
За результатами засідання актив Клубу (Доля Альона, Чепіжко Марина, Святченко Ірина, Шульгіна Галина, ) зустрілися з селищним головою Догою Олександром та відповідальним за об’єднання громад від Доманівської райдержадміністрації Ульяновим Олександром для розробки плану дій по об’єднанню. В результаті зустрічі було погоджено перші кроки, які потрібно зробити, щоб запустити процес, а саме, на наступному тижні, на засіданні сесії селищної ради буде винесено для затвердження Порядок проведення громадського обговорення(в формі зустрічей та зборів). Даний Порядок, як приклад, також буде розісланий для затвердження всім сільським радам майбутньої об’єднаної громади. Після цього заплановано проведення зустрічі з жителями селища в районному будинку культури та зустрічі депутатів з виборцями для обговорення об’єднання.