Наближаються новорічні свята, а з ними й святкові приготування, турботи, та інше. Але щоби провести всі майбутні новорічні заходи дійсно зі святковим настроєм необхідно провести ряд запобіжних заходів щодо проведення безпечних новорічних святкуваній в закладах освіти, соціально-побутового сектору, при проведенні новорічних заходів в організаціях, установах, на підприємствах району. З метою забезпечення безпеки життєдіяльності та протипожежної безпеки в період організованого проведення Дня святого Миколая, новорічних та різдвяних свят необхідно:
1 1. Забезпечити проведення організаційних, техничних та інших заходів, спрямованих на запобігання виникнення пожеж, забезпечення безпеки людей, створення умов для гасіння пожеж у разі їх виникнення;
- Організувати належну роботу персоналу по недопущенню пожеж, назвичайних ситуацій техногенного характеру;
- Призначити відповідальних осіб з числа членів добровільних пожежних дружин та персоналу установ та організувати їх чергування в період проведення святкових заходів згідно затверджених графіків;
- Організувати проведення додаткових інструктажів з персоналом та відповідальними особамищодо дотримання вимог безпеки, порядку дій в разі виникненяя назвичайної ситуації при проведенні святкових заходів;
- Здійснити практичне відпрацювання планів евакуації та дій персоналу під час виникнення пожежі;
- Забезпечити безаварійну експлуатацію котеленьта топкових в закладах освіти та соціального захисту;
- Під час організації та проведення заходів з масовим перебуванням людей дотримуватись наступних вимог:
- При кількості людей понад 50 осіб проводити заходи в приміщеннях, розташованих не вище другого поверху, забезпечених не менш ніж двома евакуаційними виходами, які відповідають вимогам будівельних норм, не мають на вікнах глухих грат,
- Особи, яким доручено проведення таких заходів, перед їх початком зобов»язані ретельно голянути приміщення і переконатися у повній готовності останніх у протипожежному відношенні, у т.ч. в забезпеченні потрібною кількістю первинних засобів пожежогасіння, справних засобів зв»язку, пожежної автоматики та сигналізації.
- Організувати чергування в актовій залі відповідальних чергових.
- Не дозволяти заповнення приміщень людьми понад установлену норму, звуження проходів між рядами, установка в проходах додаткових стільців тощо.
- Забезпечити експлуатацію електрообладнання згідно з вимогами правил улаштування електроустановок:
- Електромережі та електроприлади повинні експлуатуватися тільки у справному стані з урахуванням вказівок та рекомендацій підприємств-виготовлювачів.
- Забезпечити огляд електромереж та усунення недоліків, які можуть призвести до пожежі.
- У разі виявлення пошкоджень електромереж, розеток, інших електровиробів слід негайно вимкнути їх та вжити заходів щодо приведення останніх пожежобезпечний стан.
- Заборонити використання саморобних електронагрівальних приладів для обігріву приміщень.
- Організувати огляд стану ізоляції електроподовжувачів (мережевих фільтрів), виключати використання таких пристроїв з пошкодженою ізоляцією, не допускати перевантаження та короткі замикання електромереж.
Категорично заборонити використання піротехнічних виробів в місцях масового перебування людей.