Проект «Суспільна підтримка реформи самоврядування в Україні. Українська мережа клубів громадського діалогу» виконується Щецинським навчальним центром Фундації розвитку місцевої демократії (Польща) у співпраці з МГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика» (Україна) у невеликих містах Херсонської, Миколаївської, Харківської, Дніпропетровської, Полтавської, Кіровоградської, Вінницької та Черкаської областей.
До заходів проекту залучаються також учасники минулорічних проектів зі згаданих вище. Фінансування проекту здійснюється завдяки польсько-канадській Програмі підтримки демократії, яка є програмою Фундації міжнародної солідарності, що фінансується урядами Канади та Польщі (відповідно до програми польської співпраці для розвитку МЗС Республіки Польщі та Канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку).
Це вже третій поспіль проект, який спрямовано на започаткування та покращення впорядкованого конструктивного та результативного діалогу в селах та містах України у формі Клубів громадського діалогу.. Пишаємося , що серед 14 населених пунктів робота проводиться і в селищі Доманівка. Ця форма певною мірою ґрунтується на досвіді діяльності польських Громадянських комітетів «Солідарності», які зіграли непересічну роль у підготовці реформи місцевого самоврядування Польщі.
Протягом двох попередніх років в Україні загалом започатковано діяльність 20 клубів громадського діалогу. Три з них, що опинилися на тимчасово окупованій території, не змогли продовжити свою роботу. Решта клубів стали помітним явищем громадського життя у своїх містах та місцевостях, адже на обговорення тут виносилися найцікавіші та найактуальніші для мешканців теми, а самі клубні заходи проводилися із застосуванням інтерактивних прийомів та методів, які дозволяли кожному з присутніх бути рівноправним учасником та впливати на результат обговорення.
Результатами засідань ставали не тільки більша обізнаність місцевих спільнот із загальними питаннями реформування місцевого самоврядування, а й конкретні аспекти діяльності суспільно важливих сфер, зокрема – позашкільного виховання, надання житлово-комунальних послуг, суспільно-дражливі теми, зокрема, зміни в місцевій топоніміці на виконання законодавства про декомунізацію, а також заходи, які сприяли більшій згуртованості та підвищенню довіри в громаді – фестивалі, толоки, презентації творчого доробку тощо.
У 2016 році робота зі створення клубів громадського діалогу та поширення досвіду тих, що вже діють, продовжиться. Для цього авторами проекту відібрані 7 провідних клубів – у Пирятині (Полтавська область), Кам’янці (Черкаська область), Хмільнику (Вінницька область), Тернівці (Дніпропетровська область), Чугуєві (Харківська область), Світловодську (Кіровоградська область) та Доманівці (Миколаївська область). Кожен з них має допомогти створенню та становленню ще двох клубів у інших містах та місцевостях. Автори проекту мають на меті отримати таким чином збільшення кількості клубів, які будуть лідерами в налагодженні діалогу в своїх громадах, а також розгалужену мережу громадського діалогу за участю клубів, які розпочинали свою діяльність як в рамках цьогорічного проекту, так і за попередні роки.
З цією метою у 2016 році заплановані наступні заходи: майстерня за участю лідерів досвідчених клубів та конференція лідерів клубів, які розпочинають діяльність, навчання для активу нових клубів, зокрема, участь його у засіданнях провідних клубів, навчальна поїздка до Щецина лідерів 21 клубу, що беруть безпосередню участь у проекті та ознайомлення їх з діяльністю громадських організацій Західно-Поморського воєводства Польщі, а також Федерації неурядових організацій Щецина. Відбудеться також методична конференція для узагальнення досвіду використання інтерактивних методик роботи з аудиторією з метою налагодження конструктивної атмосфери та пошуку найоптимальніших рішень. У клубах – учасниках проекту будуть проведені щонайменше по три заходи за тематикою та у формах за вибором активістів клубів і які відповідають нагальним потребам їхніх громад. В рамках проекту передбачене також видання 4-х інформаційних вісників, які будуть розміщуватися в розділі проекту на інтернет-платформі (http://frdl.etechnologie.pl), а також на інших інтернет-ресурсах, доступних для виконавців проекту.