Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → ЗВІТУЄ КЛУБ ГРОМАДСЬКОГО ДІАЛОГУ
2016-04-26 17:14:00

ЗВІТУЄ КЛУБ ГРОМАДСЬКОГО ДІАЛОГУ

Реалізація проекту «Суспільна підтримка реформи самоврядування в Україні. Українська мережа клубів громадського діалогу» у 2016 році розпочалася заходами Школи лідерів Клубів за участю досвідчених лідерів та конференцією для новачків, які тільки розпочинають свою діяльність. Це вже третій поспіль проект, який спрямований на започаткування та покращення впорядкованого конструктивного та результативного діалогу в громадах України у формі Клубів громадського діалогу. У м.Черкаси зібрались на навчання понад півсотні учасників з усіх куточків України. Миколаївську область на міжнародному рівні представляли Альона Доля, Ірина Святченко та лідери новостворених Клубів Богданівки та Врадіївщини: Олена Максютенко, Світлана Матвєєва, Ігор Сало та Валентина Цибенко. «Підтримка, підштовхування громадських ініціатив знизу – ось суть нашого польсько–українського проекту зазначила  автор проекту Оксана Колісник. Маємо дуже амбітну мету – зробити ще один крок до формування самоврядного громадянського суспільства в Україні. Настав час усвідомити, що в громад – однакові потреби в будь-якому куточку держави».

ЛІДЕРИ ПРОВІДНОГО КЛУБУ ГРОМАДСЬКОГО ДІАЛОГУ ДОМАНІВКИ продовжують відкритий діалог, створюють та налагоджують діяльність Клубів, організовують публічні заходи з обговорення та просування вирішення проблемних питань розвитку місцевих громад; реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. «Ми всі причетні до процесів, які відбуваються навколо нас»,- так вирішили та взялися за справу. І ось перші результати :

23 березня започаткували Клуб громадського діалогу (КГД) у с. Богданівка, 24 березня презентували роботу громадської організації « Фонд розвитку громади селища Доманівка»  у масштабі загальнообласної соціокультурної акції «Є хліб – є й життя».

12 квітня створено  Клуб діалогу Врадіївщини і вже 14 квітня знову Богданівка у форматі засідання КГД обговорила питання децентралізації: «Перші кроки до децентралізації у Богданівській сільській раді. Проблеми та шляхи їх вирішення». Учасники вищезазначених засідань більше дізналися про проект «Суспільна підтримка реформи самоврядування в Україні. Українська мережа клубів громадського діалогу», який виконується Щецинським навчальним центром Фундації розвитку місцевої демократії (Польща) у співпраці з МГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика» (Україна) у невеликих містах Херсонської, Миколаївської, Харківської, Дніпропетровської, Полтавської, Кіровоградської, Вінницької та Черкаської областей. Присутні ознайомилися із презентацією роботи Провідного Клубу громадського діалогу Доманівки, цікавилися новими можливостями для своєї місцевості, проаналізували існуючі проблеми своїх громад та району в цілому; попередньо визначили теми та дати наступних засідань, на яких разом визначать принципи налагодження успішної співпраці та шляхи вирішення проблем.Знаковою подією засідань Новостворених Клубів стало підписання Меморандуму про створення та налагодження діяльності Клубу громадського діалогу.

 

20 квітня в Доманівці провели засідання Клубу на тему: «Шляхи до успішного впровадження реформи місцевого самоврядування на Доманівщині » На заході були присутні голова районної ради Тарас Кушнір, сільський голови, представників новостворених Клубів Врадіївщини та Богданівки, депутати селищної та районної рад, керівники фермерських господарств, активні мешканці та постійні учасники засідань. Ірина Святченко, член районної робочої групи нагадала про основні заходи по об’єднанню територіальних громад, які провели Доманівська райдержадміністрація, районна та селищна ради, засновники та активісти Клубу громадського діалогу за 2015 рік. В.Кіпняк   поділився своїми  враженнями  про участь в тренінгах, заходах із підвищення організаційної спроможності в Кіровоградській області. Розповідь   В.Мельниковича  про участь у навчальному  візиті до Республіки Польща викликала інтерес та зацікавленність .

Експерт проекту Альона Доля надала роз’яснення щодо бачення перспектив створення та розвитку об’єднаної територіальної громади, обговорили можливі ризики такого об’єднання та провела інтерактивну гру на взаємодію та порозуміння. Учасники засідання дійшли спільної думки, що головним завданням об’єднання має стати поліпшення забезпечення потреб громадян . В процесі роботи визначили, що так чи інакше, а діалог для людей  потрібен,  хоча б для того, щоб вирішити, які питання слід ініціювати, чи правильно визначені проблеми, які є інтереси і ризики, чи враховані всі альтернативи, як посилити здатність розв'язувати подібні проблеми у майбутньому та багато багато інших. За результатами роботи учасниками засідання були випрацювані рекомендації,  прийнято рішення оформити їх належним чином та передати до районної та селищної рад, а також в робочу групу при РДА з питань добровільного об’єднання територіальних громад.

В обговоренні Тарас Кушнір наголосив на тому, що кожна реформа потребує глибокого розуміння її суті, без чого вона приречена на поразку. Важливим елементом практичної реалізації положень законодавства з формування спроможних територіальних громад є широка інформаційно-комунікаційна кампанія. Лідери Клубу переконалися, що для обговорення обрали актуальну тему. Вирішили продовжити проведення інформаційно- роз`яснювальної  кампанії серед населення, бо дорогу осилює той, хто йде. Хто стоїть на місці- вже відстає!!!