1 листопада в селі Зелений Яр відбулося урочисте відкриття пам'ятного знаку українській письменниці Людмилі Олексіївні (Василевської) Березіної, відомої як Дніпрова Чайка.
Відповідний захід проведено згідно розпорядження голови Доманівської райдержадміністрації від 1 квітня 2016 року № 63 «Про відзначення в Доманівському районі 155 річчя з дня народження Дніпрової Чайки» та розпорядження голови облдержадміністрації від 29.01.2016року №26р «Про оголошення 2016 року на Миколаївщині Роком ювілеїв літераторів-краян».
На урочисту подію в культурному житті Доманівського району завітали перший заступник голови райдержадміністрації, виконувач функцій і повноважень голови райдержадміністрації Наталія Фалько, начальник відділу освіти Валентин Білецький, депутати районної та сільських рад, представники громадських організацій, учні шкіл району та жителі Доманівщини.
Виступаючи перед учасниками заходу, Наталія Фалько підкреслила значущість події: «Встановлення пам'ятного знаку Дніпровій Чайці на місці, де вона народилась та провела свою юність є визначною подією для культурного життя району, адже ми вшановуємо та відновлюємо свою історію та культурну спадщину нашого краю. Гадаю, що цей пам‘ятний знак стане ще однією туристичною принадою Доманівщини, з чим я вас всіх вітаю», сказала вона.
Також зі словами привітань виступили Зеленоярський сільський голова Наталія Пасніченко, отець Іван, директор місцевої школи Людмила Арматраут, голова ГО «ФР розвитку селища Доманівки» Ірина Святченко, член пошукового загону ГО «КЛІО» Олександр Валах, вчитель Новоолександрівського НВК Бібік .
А учні Зеленоярської школи у віршах місцевих поетів розповіли життєвий і творчий шлях відомої землячки.
Право відкрити пам‘ятний знак було надано Наталії Пасніченко та Депутат Людмилі – вчителю української мови місцевої школи.
Завершилась урочиста подія у Зеленоярській школі конференцією «Дніпрова Чайка – життя та творчість», де було представлено брошуру «Жіноча «недоленька – доля» у творах Дніпрової Чайки. Також гості мали змогу ознайомитися з експозицією шкільного музею.
Історична довідка. Дніпрова Чайка народилась 1 листопада 1861 р. у родині священика у с. Карлівка Херсонської губернії нині село Зелений Яр Доманівського району Миколаївської області.
В 1879 рроці вона закінчила Одеську гімназію і працювала як учителька. В 1885 році. переселилась до м. Херсона.
Літературна діяльність Дніпрової Чайки розпочалась ще в гімназії. В 1885 р. у одеському українському альманасі «Нива» були опубліковані її перші твори. В подальшому вона друкувала свої твори на Галичині (в альманасі «Перший вінок», журналах «Правда», «Зоря», «Дзвінок»). Серед її творів – поезії, драми, казки, оповідання, переклади.
У 1889р. вся родина переїхала у с. Королівка (нині Фастівського району Київської області), де жила до 1895 р. Тут Дніпрова Чайка записала ряд народних пісень.
Велика творча дружба поєднувала Дніпрову Чайку з Миколою Лисенком. Для нього вона написала лібретто трьох дитячих опер («Коза-дереза», «Пан Коцький», «Зима і весна»), з її голосу Лисенко записував народні пісні.
Померла письменниця 13 березня 1927 в с. Германівка (нині Обухівського району Київської обл.). Похована у Києві на Байковому кладовищі.