23 січня під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Фалько Н.І відбулося позачергове засіданя Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. Заступник голови комісії , В.о начальник управління Держпродспоживслужби в Доманівському районі Рудковська Т.М. повідомила, що при плановому дослідженні матеріалу від відстріляної бродячої собаки мисливцями Доманівщини 12.12.2016р на території мисливських угідь с. Петропавлівки у Миколаївській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини виявлено личинки трихінел в двох доставлених зразках м’язів бродячої собаки ( звіт про результати дослідження патологічного матеріалу №002947 п.м./16 від 12.01.2017р).
Згідно Інструкції про заходи профілактики та боротьби з трихінельозом тварин прийнято рішення :
1. Ввести карантин на території мисливських угідь ТОВ «Мисливці Доманівщини»з 23.01.2016р.
2. Затвердити план заходів щодо ліквідації трихінельозу бродячих собак в мисливських угіддях.
Звертаємо уважу жителів району!
Трихінельоз - це зараження гельмінтами , що зустрічається у людей і у різних тварин. Хвороба викликається круглими нематодами ( паразитами) роду трихінели. Найчастіше спалахи трихінельозу можна спостерігати в місцевостях, де вживання в їжу свинини м'яса досить поширене.
Нематоди легко адаптуються в тілі майже сімдесяти видів ссавців, які стають носіями захворювання.
Людина може легко підхопити трихінельоз, якщо буде вживати уражене м'ясо личинками трихінел . Вироби з такого м'яса (особливо сиров'ялена продукція) також дуже небезпечні для людей, вони містять личинки паразита.
Люди один одного заражати не можуть.
Сьогодні наше завдання – виробити дієві заходи по недопущенню переносу захворювання в населені пункти району, тобто розробити план заходів щодо недопущення розповсюдження захворювання.
Зазначимо, що, фермерським господарствам, одноосібникам необхідно постійно вести боротьбу з гризунами не лише на території ферм, а також в полях. Трихінелами можуть бути заражені і травоїдні тварини. Пояснюю, як саме відбувається процес: хижими птахами розкльовуються заражені тушки кабанів, чи лисиць, механічно личинки переносяться на траву пасовищ, яка поїдається травоїдами. Тому перед ветеринарною службою стоїть завдання провести прижиттєвий моніторинг розповсюдження трихінельозу серед свиней і коней в усіх господарствах району.