25 січня голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, перший заступник голови райдержадміністрації, виконувач функцій і повноважень голови райдержадміністрації Наталія Фалько, депутат Миколаївської обласної ради Сергій Чорний, голова районної організації ветеранів війни і праці Раїса Осадчук, богданівський сільський голова О. Шкурченко, голова громадської організації «Асоціація лідерів туристичного бізнесу у Миколаївській області» Тетяна Чичкалюк, які постійно вивчають, популяризують історію рідного краю (керівник Л. Поспєлова), завідувач музею Южноукраїнського енергокомплексу Б. Грицевич, представники освітніх закладів Доманівського району та Миколаєва, інші представники громадськості вшанували пам'ять жертв Голокосту. Учасники заходу відвідали місце масового розстрілу представників єврейської національності, радянських громадян та громадян інших країн 1941-1944 років, яке знаходиться в с. Богданівка.
Вікторія Москаленко у своєму виступі зазначила: «Ми схиляємо голови у скорботі за загиблими на цій землі та з вдячністю згадуємо тих, хто виявив героїзм попри смертельну загрозу став на захист приречених до винищення євреїв. Ці праведники світу назавжди залишаться у пам'яті нащадків. Завдання світової спільноти, кожної держави - не допустити повторення жахливих сторінок історії, об'єднатися у справі збереження миру, пам'яті про жертв Голокосту відстоюючи ідеї гуманізму».
Про страхіття розстрілів у гетто в с. Богданівка розповіли учні Богданівської ЗОШ I-III ступенів. Доманівський район став місцем масового знищення мирних громадян єврейської національності, які особливо відчули жахи і страхіття «Нового Порядку». Створювались табори смерті, до яких зганяли євреїв з Одеської, Вінницької, Чернівецької областей, а також з Молдавської РСР. Голокост в районі проходив у два етапи. Перший – з серпня 1941 року, другий – з грудня 1941 року до лютого 1942 року. Крізь пекельні муки йшли тисячі евреїв, для яких земля Доманівщини стала вічною домівкою. Саме тут проходила так звана «Дорога смерті», маршрут якої Одеса-Березівка-Доманівка-Богданівка. Доманівський район ввійшов в історію як другий Бабин Яр, а села Акмечетка, Веселе, Доманівка, Богданівка стали кінцевою точкою сумнозвісної «Дороги смерті».
За підрахунками Надзвичайної державної комісії по встановленню та розслідуванню злочинів фашистів встановлено, що в Доманівському районі було страчено 120 тисяч мирних радянських громадян, більшість з яких були евреями. Найкривавішим місцем став яр в Богданівці. Тут було знищено близько 54 тисячі євреїв. У Мостовому – 32 тисячі, в Доманівці – 18 тисяч, в Акмечетських Ставках – 10 тисяч.
«Це страшне і нелюдське явище, яке отримало назву Голокост, призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв. Пам'ять про трагічні події того часу невід’ємна складова формування системи цінностей у сучасному суспільстві. І майбутні покоління не повинні забувати «темних» плям історії. Вшановуючи невинно убієнних, ми зберігаємо в серцях пам’ять про ті страшні події», - сказала у своєму виступі Наталія Фалько.
Завершуючи заходи з вшанування пам'яті жертв Голокосту, ансамбль «Зорецвіт» Миколаївського училища культури під керівництвом Жадик Н.Г. виконав реквієм «Пливе кача по Тисині…».
Квіти та свічки лягають до пам’ятного знаку, сніг і вітер пронизує людську душу, ніби нагадуючи кожному з нас: «Це не повинно повторитися…»
.