26 квітня для учасників Університету третього віку Доманівською центральною районною бібліотекою проведений екологічний час «Бережіть нашу землю, ми на ній живемо». Учасники разом з бібліотекарем Даниленко Л.М. гортали сторінки екологічного календаря весни «Наша планета – колиска життя», на яких розповідалось про такі дати, як Міжнародний день води /водних ресурсів – учасники познайомились з відео слайдами про найглибше озеро в Україні Синевир та найбільше озеро Українських Карпат Світязь, про річку Південний Буг, яка є третьою за довжиною після Дніпра та Дністра та протікає виключно територією України центральними і південними областями. 21 березня відзначається Міжнародний день лісу. Учасники познайомились з біографічними довідками про Віктора Скаржинського, діяча сільського господарства, одного з піонерів і пропаґандистів степового і полезахисного лісорозведення та Олександра Янату - засновника Миколаївського товариства любителів природи. Звучали цікаві факти про птахів, адже щороку 1 квітня. Відзначається міжнародний день птахів. Щороку навесні у березні-квітні проходять День довкілля, День Землі, в які проводять різні заходи з метою спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого довкілля планети Земля. Прозвучала відео розповідь про Долину нарцисів біля міста Хуста, яка входить до складу Карпатського заповідника.
Трагічною для екології стала дата 26 квітня 1986 року, коли вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів громадян. Хвилина пам’яті «Чорнобиль, ти в пам’яті світу…» нагадала про страшну аварію на ЧАЕС. Підготовлений перегляд літератури «Дзвони Чорнобиля».
Люди здавна поклонялися Сонцю як божеству і влаштовували на його честь різні свята. Ще у Древній Русі такими святами були Масниця, День літнього сонцестояння і День весняного рівнодення. Відтепер з 1994 року свято «День сонця» щороку відзначається у світі 3 травня, яке започаткувало Європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (МОСЕ). Це було зроблено з метою привернення уваги суспільства до можливостей використання поновлюваних джерел енергії.
Останньою стала сторінка краєзнавчого календаря, яка розповіла про мальовничий куточок Доманівщини – заповідне урочище, яке розкинулось навколо села Козубівка (Молдавка), про спадщину князів Кантакузених., про відомі джерела, Князівську Купальню, криниці та давні хутори, дендропарк та ін.. Присутні познайомились з книгою краєзнавця Леоніда Удовенчука «З історії рідного краю», яку він у свій час подарував бібліотеці. Переглянули відео перегляд про мальовничу природу сучасної Козубівки.