Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → ЗБЕРЕЖЕМО ВИРОЩЕНИЙ УРОЖАЙ ВІД ВОГНЮ!
2017-06-01 12:54:00

ЗБЕРЕЖЕМО ВИРОЩЕНИЙ УРОЖАЙ ВІД ВОГНЮ!

Шановні аграрії та мешканці району!

Незабаром наступить найвідповідальніший та найбільш  напружений період в сільськогосподарському  виробництві  період збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур , заготівлі  грубих  кормів.

Необережність  в поводженні з вогнем в цей період може  привести  до великого лиха .

Для запобігання виникненню пожеж роботодавцю необхідно під  час збирання врожаю  та заготівлі  грубих забезпечити  дотримання  наступних  вимог :

1. Відповідальні за пожежну безпеку та особи, задіяні на збиранні врожаю   повинні пройти  навчання по курсу пожежно-технічного мінімуму;

2. На період збирання всю сільгосптехніку ,що буде задіяна в збиранні врожаю обладнати іскрогасниками .  Комбайни   обладнати – двома вогнегасниками , штиковими лопатами – 2шт., 2-ма мітлами , ємкістю з водою не менше 100 літрів . Трактори повинні бути обладнанні вогнегасником та лопатою . Автомобілі – іскрогасником , відром , лопатою , вогнегасником . Заборонити експлуатацію тракторів без електростартерного запуску чи блокую чого пристрою. Обладнати корпуси комбайнів заземлюючими ланцюгами. Збиральну техніку необхідно регулярно перевіряти на щільність з’єднання  вихлопної труби  з патрубком випускного колектора  та колектора з блоком двигуна . Робота тракторів , автомобілів та іншої збиральної техніки без капотів , або з відкритими капотами забороняється

3. У польових умовах заправляння  паливом збиральної техніки повинно здійснюватись за межами поля ( не ближче 30 м) паливозаправниками , коли заглушені двигуни .

5. У разі  тимчасового зберігання ( стоянок ) тракторів, комбайнів , автомобілів та інших самохідних машин  у польових умовах необхідно розміщувати їх на очищених від  стерні та сухої трави  майданчиках , віддалених від скирт  соломи , хлібних  масивів на відстань  не менше 100 м , а від будівель – не менше 50 м . Ці майданчики мають бути  оборані смугою не менше завширшки .

6. Ремонт збиральних машин і агрегатів за потреби  допускається   не ближче 30 м від хлібних масивів та інших посівів .

7. Перед  дозріванням  дозріванням  колосових ( у період  воскової  стиглості ) хлібні поля в місцях прилягання їх до до лісових масивів , степової смуги  , автомобільних шляхів мають бути  обкошені ( із прибиранням  скошеного) і оборані смугою не менше завширшки .

8. У період  воскової  стиглості  збіжжя перед косовицею хлібні масиви необхідно розбити  на ділянки  площею не більше 50 га . Між  ділянками слід зробити  прокоси не менше 8м  завширшки . Скошений хліб з прокосів треба негайно прибрати . Посередині прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м завширшки

Безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га , з якого збирається       врожай , необхідно мати  напоготові  трактор з плугом  на випадок  пожежі .

Перед початком збирання  врожаю зерносклади та зерносушарні  повинні  перевірятись власником на відповідність вимогам пожежної безпеки

10. Провести ремонт блискавкозахисту  та електроустаткування . 

11. У місцях заготівлі та зберігання грубих кормів :

11.1 .Забезпечити розміщення однієї скирти ( копиці) на загальній площі не більше 300 м2, а штабеля пресованого сіна чи соломи – 500м2 .Здійснити оборювання скирт( копиць) захисними смугами  не менше 4м  завширшки на відстані 5м від основи.

11.2. Розробити схеми місць розташування зернотоків, польових станів та скиртування грубих кормів, які узгодити з місцевими органами державного пожежного контролю.

12. У місцях прилягання хлібних масивів до автомобільних доріг державного та обласного значення встановити панно на протипожежну тематику, а в місцях примикання до інших доріг- таблички з написами, що попереджують про виникнення пожеж (‘’Курити заборонено’’, ‘’ Користуватись відкритим вогнем заборонено’’ тощо).

13.Вжити щодо забезпечення об’єктів агропромислового комплексу зовнішнім протипожежним  водопостачанням , а саме:

водонапірні башти пристосувати для відбору води пожежною та пристосованою для цілей пожежогасіння технікою; провести ремонт  споруд та мереж зовнішнього протипожежного водопостачання ( під’їздів до природних та штучних водойм ), водонапірних башт тощо);

Необхідно пам’ятати, що випалювання стерні , рослинних решток , сухої рослинності без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища та без погодження з Головним управлінням МНС  України в Миколаївській області  є порушенням ст.ст.20.25 Закону  України « Про охорону навколишнього природного середовища» . Особи винні у здійсненні цих протизаконних дій притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності .

Недотримання вимог « Правил пожежної безпеки в Україні» , «Правил

охорони електромереж» в охоронній зоні повітряних ліній  магістральної мережі ПЛ-330 кв ПУ АЕС може  позбавити електроенергії ряд населених

пунктів держави .

Тільки виконання вимог охорони праці, пожежної безпеки, безпеки  дорожнього руху, належна організація робіт забезпечить проведення комплексу робіт при збиранні зернових   культур без травм, аварій та пожеж.


Відділ агропромислового  розвитку

Доманівської райдержадміністрації