На Миколаївщині цей рік пройде під егідою профілактики ракових захворювань. Після того як 3 роки тому обласна влада почала займатися питаннями боротьби із туберкульозом, ми практично з передостаннього місця в державі зараз вийшли в лідируючі позиції - знаходимося в першій десятці кращих регіонів, де найбільш якісно та ефективно ведеться боротьба та профілактика туберкульозу.
Про це 7 лютого під час засідання колегії управління охорони здоров’я за підсумками 2013 року у своєму виступі відмітив голова ОДА Геннадій Ніколенко.
Він також наголосив, що цього року на ремонт та надбудову адміністративного приміщення обласного онкодиспансера буде виділено близько 1,2 млн. грн. – це дозволить із основного корпусу перевести фахівців та звільнити усі кабінети адміністративних працівників, для того, щоб переобладнати їх в палати та лабораторії.
Крім того, за словами новопризначеного губернатора Миколаївщини, одним із головних напрямків боротьби та попередження онкозахворювань стане робота кваліфікованих фахівців у регіонах області. Мається на увазі те, що вже більше 3-х років в онкологічному диспансері стоїть спеціальний автомобіль для виїзних оглядів гінеколога та маммолога і він за ці роки не робив жодних виїздів в регіони області.
«Однією із найбільших проблем нашої медицини на сьогоднішній день є не ефективне використання того діагностичного обладнання, яке за останні роки за рахунок різних джерел фінансування, в тому числі спонсорські гроші, було придбано в лікарні нашої області. Переважно це нова сучасна діагностична апаратура та обладнання для операцій, які дають шанс нашим людям скоріше одужати та повернутися до повноцінного життя. В деяких районних лікарнях нове обладнання не використовується навіть на 50% своїх можливостей… Якщо є проблема із навчанням кадрів, які повинні працювати на нових сучасних приладах, то ми готові виділяти на це кошти та проводити відповідні навчальні курси… Головна мета – це якомога більше приблизити медицину до наших сільських жителів, які абсолютно нічим не відрізняються від тих людей, що проживають у містах… З цього року, разом з управлінням охорони здоров’я ми плануємо направляти отриманий онкодиспанцером по спеціальній програмі автомобіль, для того, щоб наші обласні фахівці, а за необхідності і лікарі з інших областей України, могли планово виїздити до кожного району області та проводити там онкологічні огляди», - наголосив у своєму виступі Г. Ніколенко.
Спілкуючись із лікарями області губернатор Миколаївщини відмітив, що для медичної сфери 2013 рік був одним із найважчих, адже, у працівників охорони здоров’я відбулося одразу 3 реформи, одна з яких стосувалася первинної ланки медичної допомоги.
Як відмітила у своїй доповіді щодо підсумків попереднього року начальник управління охорони здоров’я ОДА Світлана Хотіна, за весь рік на розвиток та покращення матеріально-технічної сфери медичної галузі області було виділено майже 30 млн. грн. Забезпечено житлом 39 медичних працівників області.
Стосовно екстреної медичної допомоги, то по області працює 85 бригад – це 100% показник. Крім того, за останні 2 роки більш ніж на 60% оновлено автопарк швидкої допомоги і цього року роботи будуть повністю завершенні.
«Невідкладна допомога – це основний напрямок роботи держави, Президента України та обласної влади», - наголосив Геннадій Ніколенко.
Крім того, за традицією під час засідання колегії голова ОДА Г. Ніколенко та голова облради І. Дятлов привітал 2-х молодих лікарів, які після навчання та стажування починають працювати в обласному протитуберкульозному диспансері.