Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → «ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЗАГИБЛИХ ВОЇНІВ-ІНТЕРНАЦІОНАЛІСТІВ – ЦЕ ВЕЛІННЯ СЕРЦЯ», - ГЕННАДІЙ НІКОЛЕНКО ВЗЯВ УЧАСТЬ У ПАНАХИДІ ПО ВШАНУВАННЮ ПАМ’ЯТІ ЗАГИБЛИХ ВОЇНІВ-ІНТЕРНАЦІОНАЛІСТІВ
2014-02-17 17:43:00

«ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЗАГИБЛИХ ВОЇНІВ-ІНТЕРНАЦІОНАЛІСТІВ – ЦЕ ВЕЛІННЯ СЕРЦЯ», - ГЕННАДІЙ НІКОЛЕНКО ВЗЯВ УЧАСТЬ У ПАНАХИДІ ПО ВШАНУВАННЮ ПАМ’ЯТІ ЗАГИБЛИХ ВОЇНІВ-ІНТЕРНАЦІОНАЛІСТІВ

Миколаївська область – це єдина область в Україні, яка виплачує матеріальну підтримку воїнам-афганцям. Сьогодні постає питання оновлення Меморандуму між обласною владою та представниками афганських організацій Миколаївщини.

Про це 14 лютого після служіння панахиди вшануванню пам’яті загиблих воїнів-афганців, воїнів-інтернаціоналістів у Свято-Нікольському соборі під час інтерв’ю зазначив Геннадій Ніколенко.

На запитання стосовно того, що кожного року в Свято-Нікольському соборі служать панахиду по вшануванню пам’яті загиблих воїнів-афганців, воїнів-інтернаціоналістів – це дань моди чи веління серця, голова Миколаївської ОДА зазначив:

«На мою думку, вшанування пам’яті загиблих воїнів-афганців – це веління серця, це внутрішнє почуття людини, особливо тих людей, які пройшли війну в Афганістані. Коли людина бачить смерть, коли куля чи осколок може перервати життя молодої людини у будь-яку мить, коли вона розуміє, що ціна життя залежить від секунди, тоді формуються зовсім інші цінності та відношення до цих подій.

Наприкінці 80-х років з’явився термін «афганський синдром», поява якого пов’язана із поверненням солдатів із Афганістану. Цих людей не розуміли через новосформований світогляд та нові цінності, а афганці, в свою чергу, не розуміли того, що відбувається в державі, адже вони мали зовсім інше ставлення до цінності життя». Геннадій Ніколенко відмітив, що релігійні заходи подібного роду необхідно проводити частіше, оскільки вони дають можливість також задуматися про сенс життя. Подумати про те, ради чого все це відбувалося. Необхідно зіставити ціну людського життя із війною та її наслідками, з трагедіями багатьох українських сімей, які загубили чоловіків, синів, батьків та усвідомити, що ми сьогодні повинні зробити все для того, щоб такі страшні події ніколи не повторювалися.

Щодо того, яка увага приділяється тим людям, які повернулися з війни, губернатор області зазначив, що сьогодні зранку під час зустрічі із керівниками районних (міських) організацій ветеранів Афганістану в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї «Старофлотські казарми» було обговорено питання щодо соціального захисту ветеранів афганської війни. Серед них близько 4 тис. осіб отримали можливість оздоровитися на базі миколаївських госпіталів та лікарень. Також на території Миколаївського обласного краєзнавчого музею сьогодні створено невеликий «музей афганської війни».

Звернувшись до питання, пов’язаного із транспортним забезпеченням афганців, голова ОДА відмітив, що в 2014 році в рамках відзначення проголошеного Президентом України року підтримки учасників бойових дій на території інших держав, вперше в обласному бюджеті виділено 300 тис. грн. на придбання житла воїнам-афганцям. Звичайно, цього недостатньо, ситуація вимагає більших витрат, однак,  все одно це дасть можливість вирішити життєві проблеми значної групи людей.

«Необхідно надавати допомогу та сприяти виділенню офісів для розміщення районних організацій ветеранів. Важливим питанням сьогодні залишається підтримка патріотичного виховання нашої молоді. Отже, перед обласною владою сьогодні багато задач, які ми обов’язково виконаємо», - завершив свій виступ Геннадій Ніколенко.