Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → Cлужбою у справах дітей Доманівської райдержадміністрації при Доманівській районній філії Миколаївського обласного центру зайнятості проведено лекцію на тему «Що таке патронатна сім’я” для слухачів – клієнтів центру зайнятості
2018-09-11 06:41:00

Cлужбою у справах дітей Доманівської райдержадміністрації при Доманівській районній філії Миколаївського обласного центру зайнятості проведено лекцію на тему «Що таке патронатна сім’я” для слухачів – клієнтів центру зайнятості

Одним із пріоритетних завдань держави є соціальний захист дітей, створення сприятливих умов для їхнього фізичного, інтелектуального та духовного розвитку, майбутньої повноцінної життєдіяльності.

Тільки у сім’ї дитина може всебічно, гармонійно розвиватися. Держава контролює процес розвитку дітей, захищає їхні права. Якщо у родині не створені умови для нормального розвитку дитини, державою передбачені інші форми виховання, а саме: усиновлення, опіка, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та патронатні сім’ї як новітня форма сімейного виховання. 26 січня 2016 року Верховною Радою прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», який регламентує функціонування патронатної сім’ї.

З метою проведення кампанії щодо створення патронатних сімей на території Доманівського району службою у справах дітей Доманівської райдержадміністрації при Доманівській районній філії Миколаївського обласного центру зайнятості 31 серпня 2018 року проведено лекцію на тему «Що таке патронатна сім’я” для слухачів – клієнтів центру зайнятості.

До слухачів доведено наступну інформацію:

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

Рішення про влаштування в сім’ю патронатного вихователя дитини приймає орган опіки та піклування за місцем проживання або виявлення дитини за результатами розгляду питання на засіданні комісії з питань захисту прав дитини на підставі наданих службою у справах дітей документів, що обґрунтовують доцільність такого влаштування.

У разі влаштування в сім’ю патронатного вихователя дитини з інвалідністю райдержадміністрація (виконавчий комітет сільської, селищної ради) вживає заходів до пристосування житлового приміщення патронатного вихователя до потреб дитини з урахуванням її індивідуальних особливостей, в тому числі забезпечення безперешкодного доступу до будівлі відповідно до вимог законодавства.

Строк перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців і встановлюється органом опіки та піклування за результатами оцінки рівня безпеки або оцінки потреб дитини та її сім’ї.

Орган опіки та піклування у разі наявності обставин, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя понад зазначений строк, може прийняти рішення про продовження строку перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не більш як до шести місяців відповідно до висновку міждисциплінарної команди.

На утримання кожної дитини, влаштованої у сім’ю патронатного вихователя, виплачується щомісячна соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку.

Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною здійснюється шляхом щомісячних виплат грошового забезпечення патронатним вихователям. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до п’яти прожиткових мінімумів для працездатної особи.

Де дізнатися далі?

За додатковою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті звертайтеся до Доманівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: селище Доманівка, вулиця Центральна, будинок 46; за телефоном 9 26 66;

   до служби у справах дітей Доманівської райдержадміністрації за адресою: селище Доманівка, вулиця Центральна, будинок 39А; за телефоном 9 10 46.

Працівник служби А.ЗАЄЦЬ