22 січня в нашій державі відзначається День Соборності України, як постійне нагадування нащадкам про епохальну подію, що сталася 22 січня 1919 року на Софійському майдані у Києві – Акт злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в одну велику українську родину. Нинішнього року виповнилося 100-річчя цій вікопомній даті.
З нагоди цього великого державного свята у Доманівці, в районному будинку культури, відбулося урочисте зібрання громадськості райцентру за участю представників трудових колективів, громадських організацій, молоді, воїнів Збройних Сил України.
Україна! Країна хвилюючої краси, радості і печалі, розкішний вінок з рути і барвінку, чорнобривців і калини. Це бентежна історія мужнього народу, що віками боровся за волю, за єдність, за своє щастя, свідками чого є високі в степах кургани, обеліски в наших селах і містах. Свідченням багатовікової боротьби за волю є історичні перекази, легенди, пісні. І сьогодні у нас є одна-єдина, вільна, незалежна держава Україна та її величний український народ.
Україно, соборна державо,
Сонцесяйна колиско моя,
Ні, не вмерла й не вмре твоя слава,
Завойована в чесних боях.
Ми вірим в майбутнє твоє, Україно,
Говорять сьогодні дорослі й малі,
Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас єдина,
Немає такої, як ти, на землі.
-- У той трагічний і буремний час, коли розвалювалися вікові імперії, наш народ заклав фундамент для створення єдиної, незалежної держави, що стало значною віхою на довгому і тернистому шляху державотворення, зазначив, виступаючи на урочистому зібранні, голова Доманівської районної державної адміністрації Євгеній Осадчук. --
І нині ці події столітньої давнини мають бути для кожного з нас прикладом та орієнтиром, адже ми переживаємо зараз дуже відповідальний період. Збереження територіальної цілісності нашої держави, консолідація нації – ці проблеми нагальні й тепер, адже сьогодні, як і в часи Української Народної Республіки, українські воїни на сході країни ціною власного життя та здоров’я стримують зовнішню агресію. Прикладом жертовності в ім’я збереження територіальної цілісності сучасної України стали захисники Донецького аеропорту -- кіборги, які 242 дні мужньо тримали оборону у зруйнованих терміналах. Успішна побудова демократичної та процвітаючої України ґрунтується на наших спільних зусиллях та на усвідомленні власної відповідальності за майбутнє наших дітей, нашого рідного краю, нашої України.
Від щирого серця голова районної державної адміністрації побажав усім миру, злагоди, сімейного затишку Божого благословення. Він також вручив Почесні грамоти райдержадміністрації вчительці Новоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. Надії Бібік та директору Доманівської центральної районної бібліотеки Антоніні Друзь, якими вони відзначені за багаторічну сумлінну працю, активну громадянську позицію, вагомий особистий внесок в справу українського державотворення та з нагоди 100-річчя Акту злуки українських земель.
Зі словами щирих, теплих привітань з нагоди визначного свята до присутніх звернулася секретар Доманівської селищної ради Галина Шульгіна. Вона побажала міцного здоров’я, щастя, благополуччя кожній родині, успіхів у справі українського державотворення.
Хвилиною мовчання вшанували присутні пам'ять усіх, хто віддав своє життя за Україну на різних етапах її розвитку – від часу визвольних змагань на початку минулого століття до сьогодення.
Україні, її славним синам, донькам присвячувалися пісні, які прозвучали зі сцени у виконанні культпрацівників та учасників художньої самодіяльності.