Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → Обговорили проблемні питання реформування галузі охорони здоров’я у Доманівському районі
2019-12-27 07:42:00

Обговорили проблемні питання реформування галузі охорони здоров’я у Доманівському районі

25 грудня у залі засідань Доманівської селищної ради проведений «круглий» стіл щодо питання реформування галузі охорони здоров’я у Доманівському районі.

 У заході взяли участь голова райдержадміністрації Євгеній Осадчук, голова районної ради Тарас Кушнір, секретар Доманівської селищної ради Галина Шульгіна, Мостівський сільський голова Надія Бабанська, Прибузький сільський голова Віктор Матющенко, головний лікар КП «Доманівська центральна районна лікарня» Лілія Гузенко, депутати обласної, районної ради, Доманівської селищної ради, медичні працівники та жителі селища Доманівка.

На початку засідання виступив головний лікар КП "КНП Вознесенська багатопрофільна лікарня" ВМР Володимир Красьоха, який розповів про діяльність закладу, про проведену роботу з його реформування. Відповідаючи на запитання щодо реформування галузі охорони здоров’я, Володимир Красьоха зазначив, що проблемні питання існують не тільки у Доманівському районі, а і по всій Україні.

У своєму виступі головний лікар КП «Доманівська центральна районна лікарня» Лілія Гузенко презентувала 6 медичних медичних послуг, які лікарня планує надавати жителям району підписавши відповідні угоди з Національною службою здоров'я України.

 «З квітня 2020 року Національна служба здоров'я України буде закуповувати медичні послуги у закладах охорони здоров'я і оплачувати їх за договором. Процедура закупівель медичних послуг передбачатиме дотримання надавачами умов та вимог надання конкретних послуг. І на жаль, наша лікарня не може забезпечити виконання вимог щодо надання послуги «Медична допомога при пологах», «медична допомога при гострому інфаркті міокарда» та ряд інших важливих медичних послуг - зазначила вона.

«Для функціонування пологового відділення лікарні окрім наявних ресурсів потрібно мати банк крові та лабораторії з відповідними фахівцями, яка буде працювати цілодобово, 4 посади лікарів неонатологів, 4 посади акушер - гінеколога, 4 посади лікаря анестезіолога та додаткового фінансування у розмірі більше 2 млн.грн на 2020рік, адже у середньому вартість пологів складає близько 8000грн», наголосила головний лікар.

«Функціонування пологового відділення є вкрай важливим для нашого району, і ні влада, ні жителі не хочуть закриття пологового відділення, адже Доманівщина має багато населених пунктів, які знаходяться на великій відстані від найближчих багатопрофільних медичних закладів, і це питання ми маємо вирішувати спільними зусиллями усіх громад Доманівського району», -зазначив голова райдержадміністрації Євгеній Осадчук.

Також голова райдержадміністрації доповів про проведену роботу за останні два роки  щодо покращення матеріально – технічної бази лікарні, а саме капітальний ремонт терапевтичного і дитячого відділення, харчоблоку, придбання нового рентген- апарату, виготовлення ПКД для приміщення рентген кабінету, а також придбання лабораторного та іншого медичного обладнання.

Голова районної ради Тарас Кушнір презентував Протокол про наміри з відповідним планом дій щодо подальшого функціонування пологового відділення та закликав голів територіальних громад підтримати документ і надати пропозиції до нього.

У ході дискусійного обговорення голови громад Надія Бабанська, Галина Шульгіна, Віктор Матющенко, депутат обласної ради Олександр Сіроштан надали свої пропозиції щодо функціонування пологового відділення, розроблення покрокового плану дій з відповідними термінами виконання, відстоювання інтересів лікарні безпосередньо у Міністерстві охорони здоров’я та Національній службі здоров'я України з метою зниження вимог для підписання угоди, враховуючи особливості Доманівського району, також залучення молодих лікарів до лікарні.

За результатами засідання прийнято рішення доопрацювати запропонований Протокол про наміри, прийнято звернення до Міністерства охорони здоров’я та Національної служби здоров'я України

Проект Протоколу про наміри тут.