Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → Під час наради з сільськими головами обговорено важливі питання життєдіяльності районну на 2020рік
2020-02-05 12:10:00

Під час наради з сільськими головами обговорено важливі питання життєдіяльності районну на 2020рік

3 лютого в райдержадміністрації відбулася нарада із селищним та сільськими головами.

  1. Про забезпечення належного збереження та відновлення лісових насаджень.

  2. Про хід реформування медичної галузі та шляхи вирішення проблемних питань (серед них: функціонування пологового відділення та його фінансова підтримка.

 3. Про роботу управління соціального захисту населення райдержадміністрації у 2020 році та виділення коштів з місцевих бюджетів на 2020 рік.

 4. Про стан охоплення цифровим телебаченням населених пунктів Доманівського району.

 5. Про належний рівень утримання джерел протипожежного водопостачання в районі.

  6. Про посилення заходів щодо боротьби зі сказом.

  7. Про проведення компанії декларування за 2019 рік та застосування нового електронного сервісу ЗІР- інформаційного сервісу орієнтованого на сучасні вимоги платників податків.

З інформаціями щодо порядку денного виступили:

Мароха Олександр Дмитрович, начальник  Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства

Дем’яненко Леонід Володимирович, директор державного підприємства «Веселинівське лісове господарство»

Шитів Василь Васильович, лісничий Доманівського лісництва державного підприємства «Веселинівське лісове господарство»

Гузенко Лілія Юріївна, головний лікар Доманівської центральної лікарні

Левченко Євгеній Вікторович, військовий комісар

Фалько Наталія Іванівна, перший заступник голови апарату райдержадміністрації

Щирба Тамара Павлівна – начальник УПСЗН райдержадміністрації

Рудковська Тетяна Михайлівна, заступник начальника Первомайського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області

Кузменчук Галина Іванівна, начальник Доманівської ДПІ Южноукраїнського управління ГУ ДПС у Миколаївській області

Коваленко Анатолій Павлович, заступник голови райдержадміністрації.

Питання збереження лісових насаджень та лісосмуг виявилося одним із злободенних і болючих. Як зберегти від незаконної вирубки полезахисні лісові смуги, лісові насадження від пожеж, забезпечити охорону заготовленої деревини від браконьєрів, зберегти реліктові дубові посадки активно обговорювали присутні голови сільських рад під час виступів Марохи О. Д., Дем’яненка Л. В, .Шитіва В.В.

Гузенко Л. Ю. повідомила  про процес реформування, який відбувається в медичній галузі району. Поінформувала про запровадження Програми медичних гарантій.

Загалом, до Програми медичних гарантій входять 27 пакетів медичних послуг.  Пакет медичних послуг складається, з медичних послуг, до яких застосовується єдиний опис щодо специфікації послуг і до надання яких встановлюються єдині умови надання таких послуг.

 Перелічила пакети послуг, які за виконання певних умов, зможуть виконувати медичні установи району. Поінформувала про діяльність і створення Миколаївського госпітального округу та опорних лікарень Миколаївської області: Комунальне некомерційне підприємство “Багатопрофільна лікарня Баштанського району”, Комунальне підприємство “Комунальне некомерційне підприємство Вознесенська багатопрофільна лікарня”, Комунальне некомерційне підприємство “Первомайська центральна міська багатопрофільна лікарня”, Комунальне некомерційне підприємство “Миколаївська обласна клінічна лікарня” , Комунальне некомерційне підприємство Миколаївської міської ради “Міська лікарня № 3”, Комунальне некомерційне підприємство Миколаївської міської ради “Міська лікарня швидкої медичної допомоги”.

Щирба Т.П. повідомила, що штатна чисельність працівників управління соціального захисту населення райдержадміністрацій з 11.03.2020 скорочується на 28% (7 штатних одиниць), що негативно вплине на виконання певних функції працівниками управління.

Звернулася до голів ОТГ та запропонувала створити свої відділи соціального захисту населення для виконання повноважень соціального захисту або винайти можливість для фінансування спеціалістів в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації. Звернула увагу, що сільським головам Зеленоярської, Володимирівської, Козубівської та Прибузької сільських рад потрібно вирішити питання щодо виділення коштів на виплату матеріальної допомоги учасникам ліквідації наслідків  аварії на Чорнобильській АЕС ІІ та ІІІ  категоріям.

Левченко Є.В. поінформував про завдання, що виконуються військкоматом в рамках підготовки до весняного призову до армії. Починається він в Україні 1 квітня. Триватиме до 30 червня 2020 року. Згідно закону, чоловіки віком 20-27 років, які визнані придатними до стройової підготовки і не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов'язані пройти службу в рядах Збройних сил України. Зазначив, що юнаки 18-19 років можуть пройти службу в армії на добровільній основі. Також коротко повідомив про стан виконання заходів районної програми територіальної оборони та мобілізаційної підготовки у Доманівському районі у 2019 році. Висловив сподівання на плідну співпрацю у 2020 році.

Фалько Н.І. поінформувала що з 1 вересня 2018 року в Україні здійснено перехід на цифрове ефірне телерадіомовлення. На даний час цифровим ефірним мовленням охоплено лише частину  Миколаївської області; з’явилося більшість платних каналів, що зумовило зростання кількості звернень громадян на цього приводу. Проаналізувавши наявність та рівень цифрового телевізійного сигналу у населених пунктах району повідомила, що інформацію надано до облдержадміністрації для узагальнення та вжиття відповідних заходів.

Кузмінчук Г.І. повідомила, що з 1 січня 2020 року змінилася форма декларації про майновий стан і доходи. Відповідні зміни до форми податкової декларації внесені наказом Міністерства фінансів України від 25.04.2019 № 177 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859». Нагадала строки, умови подання податкової декларації та про випадки, в яких податкова декларація по майновий стан і доходи не подається. З метою якісного проведення компанії декларування,  звернулася до ОТГ та сільських рад щоб взяти активну участь у реалізації плану заходів, що вона запропонувала.

Рудковська Т.М. поінформувала, що у 2019 році було зареєстровано 6 хворих тварин на сказ, з них собак 2 (1- з приватного сектору, 1 - бродяча) , котів - 2, лисиць -2 .

Протягом 2019 року проведено пероральну вакцинацію диких тварин  на території Доманівського району. Повідомила, що у 2019 році зареєстровано випадків покусів 54  громадян, з початку 2020 року 3.

Назвала причини виникнення сказу: збільшення чисельності бездомних собак та котів, збільшення чисельності лисиць на угіддях району, бездіяльність щодо зменшення популяцій бездомних тварин; відмова громадян  проводити щеплення домашніх собак та котів від сказу.

Закликала бути пильними, обережними та прокоментувала дії, які потрібно вжити при укусах тварин.

Коваленко А.П. у виступі приділив значну увагу питанню щодо протиправної діяльності автозаправок на території району. Прокоментував, що з метою підвищення правосвідомості громадян та інших осіб, відповідальних за протипожежний стан підприємств, установ та організацій, Уряд схвалив зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення рівня відповідальності за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки.

Відповідно до законопроекту змінами передбачено, що мінімальний штраф за адміністративні правопорушення складатиме 510 грн, а максимальний – 8500 грн. Дані зміни запрацюють після прийняття законопроекту Парламентом.

Закликав всім переглянути своє ставлення до питань протипожежної безпеки та вжити відповідних заходів.