У вівторок, 9 червня, заступник голови облдержадміністрації Тетяна Стахевич провела нараду щодо виконання щомісячних планових показників доходів місцевих бюджетів області.
На початку наради Тетяна Стахевич поінформувала присутніх, що у Миколаївській області топ-п’ятірка бюджетоутворюючих податків за січень - травень 2020 року виглядає так:
І місце займає ПДФО – 1813,8 млн гривень;
ІІ місце – єдиний податок – 367,9 млн гривень;
ІІІ – плата за землю - 233,1 млн гривень;
IV – акцизний податок – 135,6 млн гривень;
V – податок на прибуток підприємств - 80,6 млн гривень.
Дієвими резервами місцевих бюджетів Миколаївщини залишаються: офіційне працевлаштування найманих працівників на територіях місцевих громад, декларування доходів громадян, отриманих від оренди земельних ділянок та паїв, інших доходів (оренда майна), а також акцизний податок з реалізації підакцизних товарів у сільській місцевості, плата за використання надр (кар’єри, озера, ставки, ліси).
«Головна задача влади допомогти бізнесу легалізуватися, працювати комфортно, платити податки й створювати робочі місця для жителів Миколаївщини, пошук потенційних інвесторів та створення нових робочих місць» - наголосила Тетяна Стахевич.
Під час наради обговорили напрямки додаткових джерел для наповнення місцевих бюджетів області, забезпечення дієвої співпраці фінансових органів, органів податкової служби та Держгеокадастру в частині мобілізації податків і зборів, створення умов для своєчасної виплати заробітної плати, пенсій, інших соціальних виплат, економного і раціонального використання бюджетних коштів та посилення фінансово-бюджетної дисципліни.
За результатами проведеної наради було затверджено план заходів щодо наповнення місцевих бюджетів області та економного і раціонального використання бюджетних коштів у 2020 році.
Керівникам районів, міст , сіл, селищ, ОТГ, головним розпорядникам коштів обласного бюджету надано ряд доручень та рекомендації. Зокрема:
уточнити затверджені плани заходів щодо наповнення місцевих бюджетів, вишукання додаткових джерел надходжень до них, дотримання жорсткого режиму економії бюджетних коштів та посилення фінансово-бюджетної дисципліни;
- здійснювати внутрішній контроль за повнотою надходжень, взяттям бюджетних зобов’язань розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачами бюджетних коштів і витрачанням ними коштів, а також забезпечити запобігання порушенням, що призводять до втрат фінансових ресурсів і майна.
Структурним підрозділам обласної державної адміністрації, районним державним адміністраціям, доручено та рекомендовано територіальним органам міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, міськвиконкомам міст обласного значення, виконкомам міських, сільських, селищних рад об’єднаних територіальних громад забезпечити виконання плану заходів у визначені ним терміни.