За статистичними даними агровиробниками на території району посіяно 33511 га озимих культур. Згідно актів обстеження посівів повністю загинули внаслідок несприятливих погодних умов 7705 га. До збирання залишилося 25806 га, з них - 18877 га пшениці та 3304 га ріпаку.
Збирання зерна ранніх зернових та зернобобових культур знаходяться в активній фазі.
У хліборобів району, за опитуваннями, значно нижчі показники середньої урожайності від середньо обласних показників. Результати підтвердили прогнози досвідчених аграріїв, які застерігали від завищених цьогорічних очікувань урожаю, адже наприкінці минулого року й на початку нинішнього озимина пережила надто багато «стресів». На території району аграрії відчули всі примхи погоди: засуха, суховії, град, перепади температур, весняні заморозки, пилові бурі. Велика різниця між урожайністю на різних полях в залежності від розташування. А тому відповідно показники урожайності нижче середньо обласних показників. Майже завершено збір ріпаку та ячменю. Продовжується збирання озимої пшениці. Згідно опитування аграріїв урожайність зернових складає від 7 ц до 25 ц/ га озимих. Лише окремі поля пшениці показали урожайність вище 30 ц/га. Озимий ріпак вродив на рівні 14 ц/га, урожайність коливається від 9 до 20 ц/га.
На належному організаційно-технологічному рівні проведено зернозбиральні роботи в СПрАТ «Україна». Вітаємо флагмана жнив! Адже жнива в господарстві вже майже завершено. Низький уклін трударям!
Головна увага аграріїв зосереджена на організації збиральних процесів, переміщенні товарних партій та готуються до посівної кампанії озимих урожаю 2021 року. В господарствах ведеться накопичення матеріально-технічних ресурсів, засипка насіння, а на звільнених площах проводиться дискування ґрунту.
Окремі господарства, на звільнених площах після збирання ранніх зернових здійснили посів соняшника, проса і вже отримали перші сходи. Враховуючи часті примхи погоди, з раннього ранку до пізньої ночі у полях кипить робота.
Агровиробники сподівалися, що закупівельні ціни нового урожаю частково покриють збитки від недобору урожаю. Але очікування виявилися марними. Опубліковано в Agravery.com. наступну інформацію: продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО) переглянула прогноз щодо світового виробництва зернових у 2020 році в сторону підвищення на 9,3 млн тонн і на даний час складає майже 2,79 млрд. тонн. Це означає, що світове виробництво повинно перевищити рекордний рівень 2019 року практично на 3% (81,3 млн. т). Загальносвітове виробництво пшениці поточного року оцінюється у 761,5 млн. т, що відповідає минулорічному урожаю, який перевищив середні показники», - йдеться в повідомленні. Ціну зернових формує світовий ринок.
Головний спеціаліст відділу житлово-комунального господарства, містобудування,
архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля Доманівської
райдержадміністрації Світлана Новаківська