Передбачається, що до кінця цього року Уряд та Парламент приймуть низку важливих рішень для впровадження децентралізації та формування територіальної організації влади. Ці рішення суттєво змінять систему місцевих органів влади в країні та їх повноважень. Звичайно, усі зміни треба обговорити та пояснити. Отже учасники реформи потребують фахових діалогів на усіх рівнях влади та активної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед громадян. І в цьому українському Уряду продовжують допомагати міжнародні партнери.
Про це йшлося 17 серпня 2020 року під час зустрічі заступника Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслава Негоди з представниками проекту ОБСЄ «Сприяння діалогу щодо реформ в Україні» Ганною Єлісєєвою та Оленою Сас.
«У червні завершився процес створення 1470 територіальних громад, а у липні було сформовано 136 нових районів. Це той фундамент реформи, до створення якого Україна йшла понад шість років. Попереду великий обсяг завдань, спрямованих на розбудову всієї системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Важливо завершити цю роботу у 2020 році», – зазначив В’ячеслав Негода.
В свою чергу, представники проекту ОБСЄ «Сприяння діалогу щодо реформ в Україні» висловили готовність долучитися до проведення діалогів між різними зацікавленими сторонами, включаючи органи влади, органи місцевого самоврядування, експертне середовище, задля сприяння соціальній стабільності та впровадження децентралізації.
Проект, зокрема, розгляне можливість проведення соціологічного дослідження в частині місцевої демократії, передбачає розробку методичних матеріалів та проведення тренінгів з діалогових навичок для представників органів виконавчої влади, задіяних у реформі.
Під час зустрічі В’ячеслав Негода висловив вдячність від Мінрегіону за підтримку, що надає Організація з безпеки і співробітництва в Європі у реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, особливо на території Донецької та Луганської областей.