21 листопада під головуванням голови Доманівської райдержадміністрації Т.Л. Кушніра спільно з головою Доманівської районної ради В.Ф. Базаренком проведено засідання колегії Доманівської райдержадміністрації.
На засіданні колегії присутні: керівники управлінь, відділів, інших структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, установ, організацій, запрошені, представники засобів масової інформації.
На початку засідання колегії голова райдержадміністрації Кушнір Т.Л. ознайомив присутніх з порядком денним колегії та регламентом роботи.
На порядку денному засідання колегії розглянуто питання:
1. Про проблемні питання, які виникають в ході здійснення державної реєстрації земельних ділянок та прав на них.
Доповідач: Новак-Павлова Людмила Володимирівна – начальник відділу Держкомзему в Доманівському районі
Співдоповідач: Куценко Антон Сергійович – начальник Миколаївської регіональної філії Державного підприємства «Центр ДЗК»
Новак-Павлова Л.В. підняла питання відповідності норм договорів оренди землі сільськогосподарського призначення та здійснення їх державної реєстрації, в результаті якої договір набирає силу. Переповіла з чого складається та як ведеться державний реєстр земель. Детальніше зупинилася на питанні державної реєстрації земель. Розповіла процедуру здійснення реєстрації земель. Озвучила перелік документів та основні вимоги до складання договорів. Перелічила найпоширеніші причини відмови у державній реєстрації. Порадила орендарям, які самостійно не в змозі підготувати якісний договір оренди, звертатися до ліцензованих землевпорядних організаційз метою підготовки кадастрової справи.
Куценко А.С. більш детально зупинився на причинах невидачі книг.
Зазначив, що всі договори укладаються згідно типової форми, але потрібно враховувати зміни, які були внесені до неї. Найчастіше в договорах не відображається передача землі в уставний фонд,. Наголосив, що такий договір може бути оскаржений в судовому порядку. Зауважив, що в Доманівському районі судової практики не було (за відсутності вагомих умов).
Висвітлив питання відповідності кадастрового плану. Переповів Інструкцію із зазначеного питання. Поінформував стосовно термінів реєстрації договорів. Поетапно переповів роботу по реєстрації договору оренди.
Порекомендував орендарям яким чином можна прискорити роботу із зазначеного питання: відскановувати договори оренди землі самим і написати заздалегідь написати заяви.
2. Про стан, тенденції та підсумки соціально-економічного розвитку Доманівського району за 9 місяців 2012 року.
Доповідачі: Харченко Олена Іванівна – начальник управління економіки райдержадміністрації
Падухевич Володимир Кирилович – начальник фінансового управління райдержадміністрації
Коваленко Олександр Володимирович – начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації
Мазалова Надія Анатоліївна – начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації
Харченко О.І. відмітила зростання обсягів виробництва та реалізації продукції. Зазначила, що за січень – вересень 2012 року підприємствами району реалізовано продукції на суму 23402,6 тис. грн., (це 0,2% загально обласного обсягу реалізації). Зробила порівняння з відповідним періодом минулого року, зазначивши, що обсяг реалізованої продукції збільшився на 55,5%. Відмітила зростання обсягів реалізації по добувній галузі. Вона склала 2607,6 тис. грн. Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу у січні – вересні склав 893,5 грн. Темп зростання реалізації склав 155,5%.
Зазначила, що зменшилося виробництво борошна, але збільшено обсяги виробництва олії нерафінованої. Повідомила, що відбулося підвищення цін на соціально значущі сорти хліба.
Висвітлила проблеми у задоволенні потреб населення в пасажирських перевезеннях. Зазначила, що послугами пасажирського транспорту скористалося 151,5 тис. осіб (на 8,6% менше, ніж в 2011 році), пасажирооборот склав 8498,7 тис. пас. км (на 18,4% більше, ніж за відповідний період минулого року.) Станом на 1 листопада здійснено пільгових перевезень на суму 4344,204 тис. грн. Заборгованість перед перевізниками по фінансуванню пільгових перевезень пасажирів становить 29,659 тис. грн.
Поінформувала, що на фінансування заходів із соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження з державного бюджету станом на 1.11.2012 року профінансовано коштів по капітальному ремонту – 2028,8 тис. грн та по поточному ремонту 257,7 тис. грн. Надала інформацію щодо виконаних робіт.
Зауважила, що важливу роль в розвитку району відіграють інвестиції Фондів, Програм розвитку, в тому числі із залученням громадських організацій. Розповіла, що в 2012 році в рамках проекту ПРООН/ЄС продовжують працювати Маринівська, Мостівська, Царедарівська, Козубівська сільські ради. На даний час реалізовано мікропректи по заміні вікон на склопакети в Царедарівській ЗОШ І – ІІ ст. та Кзубівській ЗОШ І – ІІІ ст., по капітальному ремонту водопроводів с.Маринівка та с.Мостове. Повністю освоєно кошти спів фінансування з районного бюджету в сумі 230,0 тис. грн.
Падухевич В.К. повідомив, що дохідна частина зведеного бюджету району на 9 місяців 2012 року по загальному фонду затверджена з урахуванням змін в сумі 69333,8 тис.грн., в тому числі офіційні трансферти (дотація вирівнювання, субвенції)- 58478,3 тис.грн. Доповів, що податків і зборів за січень – вересень 2012 року мобілізовано в сумі 12581,7 тис. грн., або 115,9% до плану звітного періоду.
Підкреслив, що виконання забезпечено в розрізі усіх 15 місцевих бюджетів району. На сьогоднішній день виконання річного плану забезпечено 10 сільськими радами. Запевнив, що до кінця 2012 року виконання буде забезпечено і Маринівською, Мостівською сільськими, Доманівської селищною радами та районним бюджетом. Відзначив роботу робочої групи щодо наповнення бюджету та збору податків. Закликав сільських голів проводити роботу по збору податків, щоб в майбутньому році забезпечити собі надійне фінансування всіх своїх видатків. Звернув увагу присутніх на формування бюджету на 2013 рік.
Видатки місцевих бюджетів району за січень-вересень 2012 року виконані в сумі 75187,6 тис. грн., у тому числі по загальному фонду – 70403,2 тис.грн., по спеціальному фонду – 4784,4 тис. грн. , з них на утримання установ освіти направлено – 28034,4 тис. грн., охорони здоров’я – 9728,2 тис. грн., культури – 2397,7 тис. грн., фізичної культури та спорту – 817,4 тис. грн. Видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення склалися в сумі 22298,9 тис. грн.
Коваленко О.В. повідомив, що в сільськогосподарській галузі роботи на агрономічний рік практично завершено. Надав інформацію що під урожай 2012 року сільгосптоваровиробниками було посіяно озимих культур всього на площі 37,7 тис. га. Повідомив, що в зв’язку з складними погодно-кліматичними умовами загинуло с\г культур на площі 15594,85 га. Коротко зупинився на зборі урожаю 2012 року та зробив порівняння з минулим роком. Зазначив, що посіяно озимих зернових культур під урожай 2013 року на площі 338361 га.
Зробив аналіз в тваринництві та провів порівняння з відповідним періодом минулого року. Підкреслив позитивне в тваринницькій галузі. Так, за січень – вересень 2012 року сільгосппідприємствами збільшилося виробництво молока на 1745 ц, збільшився на 169 кг надій молока на 1 корову. Відбулося також збільшення чисельності великої рогатої худоби на 158 голів. Відзначив також збільшення приплоду телят на 23 голови більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року. Поряд з цим спостерігаються негативні тенденції: зменшилося виробництво яєць (на 34,6 тис. шт. – 0,7%) та зменшилася реалізація на забій худоби та птиці (на 910 ц або 10,2%).
Розповів про інвестиційні проекти, які впроваджуються в районі. Так, на базі СПрАТ “Україна” завершено будівництво складу для зберігання овочевої продукції ємністю 150 т; на базі СФГ “Старий світ” розпочато будівництво комплексу по переробці та зберіганню плодів та ягід на 10000 тонн. В СФГ «Старий Світ» у 2012 році насаджено 12 га саду інтенсивного типу, змонтовано систему краплинного зрошення винограднику на площі 100 га, змонтовано магістральний трубопровод та між квартальні та міжклітинні трубопроводи системи крапельного зрошення саду інтенсивного типу на площі 20 га. Надав інформацію про роботу з укладення та реєстрації договорів оренди.
Повідомив, що станом на 12.11.2011 року виплачено 13643,4 тис. грн.. орендної плати (в тому числі: 1737,3 тис. грн. - зерном, 11015.2 тис. грн. – грошовими коштами, 875,9 тис. грн – іншою продукцією та 15,0 тис. грн. - послугами), що становить 91,0% від нарахованої суми. За використання майнових паїв в 2012 році нараховано орендної плати в сумі 12,0 тис. грн.
Зазначив, що поточна заборгованість по заробітній платі в сільськогосподарських підприємствах за вересень 2012 року станом на 12.11.2012 року становить 150,2 тис.грн.(ВАТ «Племзавод Шляховий»).
Мазалова Н.А. продовжила висвітлення піднятого питання щодо виплати заробітної плати. Так, заборгованість із заробітної плати на економічно активних підприємствах Доманівського району станом на 01.10.12 р. становила 215,4 тис.грн. Заборгованість по заробітній платі на ВАТ «Племзавод «Шляховий» у сумі 150,2 та ДП «Доманівський райатодор» - 65,2 тис. грн. Зазначила, що за 10 місяців поточного року відбулося зростання заборгованості по заробітній платі на 43,1%. Розповіла про проведену роботу по погашенню заробітної плати підприємствами-боржниками.
Середня заробітна плата по району за січень - червень 2012 року склала 2054,74 грн., яка в 1,9 рази перевищила розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи на відповідний період (1094 грн.) та на 24,4% менше середньообласного показника за цей період. Озвучила перелік підприємств з найвищим рівнем середньомісячної заробітної плати за січень - вересень 2012 року: серед сільськогосподарських підприємств ДП “Лідіївське”, ПСП “Світанок»; ТОВ «Агротекс-Миколаїв», на промисловому підприємстві – ТОВ «При бузький гранкарєр», ТОВ «Южнобугське кар’єроуправління», в будівництві ДП «Доманівський райавтодор». Назвала підприємства з найнижчим рівнем оплати праці в сільськогосподарській галузі ПП «Веселий роздол», ПСП ім..Суворова, ПП «Урожай»; на транспортному підприємстві ТДВ “Доманівське АТП –14844”; в промисловості ТОВ «Сервіс-С”; в торгівлі – Мостівський ССТ…
Поінформувала про всі виплати державних соціальних допомог, пільг та субсидій. Повідомила, що пільги виплачені в повному обсязі. Вказала, що існує невелика заборгованість виплат по субсидіях та вказала причину. Детально розповіла про надання пільг ветеранам Великої Вітчизняної війни.
Поінформувала про проведену роботу із зверненнями громадян.
Надала інформацію про проведену роботу із соціального обслуговування населення району та соціального захисту інвалідів.
3. Звіт про хід виконання районних програм соціального спрямування.
Доповідачі: Мазалова Надія Анатоліївна – начальник управління праці та соціального захисту райдержадміністрації
Маценко Олена Олександрівна - начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації
Вовк Юрій Миколайович - начальник служби у справах дітей райдержадміністрації
Чернюк Світлана Вікторівна – директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Мазалова Н.А. коротко висвітлила проведену роботу по трьох програмах: по Програмі соціального захисту людей похилого віку, осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи «Турбота», Програмі зайнятості населення Доманівського району на 2012 – 2013 роки та по Програмі «Безбар’єрна Доманівщина». Зупинилася на позитивних прикладах по втіленню Програми зайнятості населення Доманівського району на 2012 – 2013 роки, а саме: здійснення профпідготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації осіб – 203 особи та участь у громадських роботах – 417 осіб із числа безробітних. Стосовно районної програми «Турбота», як позитивний приклад можна відзначити надання матеріальної допомоги вразливим верствам населення Прибузької, Богданівської, Сухобалківської сільських рад.
По Програмі зайнятості населення Доманівського району на 2012 – 2013 роки необхідно заслухати суб’єктів господарювання району, які обробляють більше 100 га землі і при цьому не мають жодного найманого працівника. А по районній програмі «Турбота» - Прибузького сільського голову стосовно невиплати стипендії сторічним, Царедарівського, Маринівського сільських та Доманівського селищного голів щодо невиплати матеріальної допомоги інвалідам-чорнобильцям.
Негативні показники по програмі «Безбар’єрна Доманівщина»: пандуси до Маринівської, Козубівської та Акмечетської сільських рад не відповідають вимогам державних будівельних норм, а також у 2012 році не виділено кошти на заробітну плату голові районної організації інвалідів.
Маценко О.О. повідомила, що відділ працював над виконанням заходів районних програм «Молодь Доманівщина», «Районної програми розвитку фізичної культури і спорту в Доманівському районі» та соціальної комплексної програми підтримки сімї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків на 2012-2015 роки.
Поінформувала, що на ці 3 програми у 2012 році було виділено 94 тис. грн.
Переповіла заходи по реалізації цих програм.
На виконання «Районної програми розвитку фізичної культури і спорту в Доманівському районі» було витрачено 79 тирс. грн., з них - 41 тис. грн. – на утримання ФСК «Колос», 38 тис. грн.. – на проведення заходів.
Більш детально зупинилася на проведенні змагань з футболу, волейболу, мініфутболу.
Зазначила, що підсумки спортивного року підводяться щорічно на районному святі «Спортивна гордість Доманівщина» із врученням призів і подарунків спортсменам, тренерам і вболівальникам.
Зауважила, що проведення заходів будь-якого рівня потребує фінансової підтримки, тому необхідна фінансова підтримка районних програм з боку сільських та селищного голів. Закликала їх до співпраці.
Вовк Ю.М. доповів про виконання заходів районної програми профілактики правопорушень, рецидивної злочинності та злочинів, вчинених неповнолітніми на 2011-2015 роки.
Рішенням сесії районної ради на виконання заходів було виділено 37050 грн. Станом на 15.11.2012 р. використано 33661грн. на проведення заходів.
Далі більш детально зупинився на проведених заходах та їх фінансуванні.
Закликав сільських голів підписати угоди на фінансування вищезазначеної програми, адже діти, що проживають на території району не повинні страждати від нашого з вами непорозуміння. Зауважив, що два роки підряд не підтримують програму Зеленоярська та Богданівська сільські ради. Відзначив Доманівську селищну, Сухобалківську та Мостівську сільські ради, які надають значну підтримку програмі профілактики правопорушень, рецидивної злочинності та злочинів, вчинених неповнолітніми на 2011-2015 роки.
Чернюк С.В. доповіла присутнім про хід виконання районної програми соціального спрямування «Молодь Доманівщини».
Повідомила, що сесіями сільських рад на реалізацію заходів районної програми «Молодь Доманівщини» було виділено 5 тис. грн., які було використано на інформаційну кампанію та проведення місячника по розвитку сімейних форм виховання, конкурсів, здійснення виїздів Мобільного консультативного пункту для профілактичної роботи серед учнів, на виїзди з метою обстеження сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, сімей опікунів та багатодітних сімей.
Поінформувала, що відділом у справах сім’ї молоді та спорту райдержадміністрації та районних центром соціальних служб для сімї, дітей та молоді було підготовлено звіти про проведену у 2012 році роботу по виконанню заходів програми «Молодь Доманівщини» та направлено до сільських рад разом із проектами угод про передачу коштів з бюджетів селищної та сільських рад до районного бюджету на 2013 рік для виконання молодіжних програм.
4. Про проведення роботи з виконкомами селищної та сільських рад щодо узаконення звалищ твердих побутових відходів .
Доповідач: Шурабура Сергій Олегович – начальник відділу житлово-комунального господарства райдержадміністрації
Шурабура С.О. зазначив, що актуальною проблемою в районі на сьогодні є вивезення та розміщення твердих побутових відходів.
Повідомив, що на території району налічується майже 40 сміттєзвалищ. Сміттєзвалища знаходяться близько до населених пунктів, а це не відповідає вимогам будівельних та санітарних норм і правил.
Повідав, що у м. Вознесенську для організації процесу сортування планується ввести в дію сміттєсортувальний комплекс. В цьому проекті прийняв участь і наш район – Доманівська селищна, Акмечетська та Прибузька сільські ради, але в останній момент Прибузька сільська рада відмовилася від участі, тому кошти будуть направлені на одну із вищезазначених сільських рад.
5. Про заборгованість до Пенсійного фонду України.
Доповідач: Бірюліна Наталія Петрівна – перший заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Доманівському районі
Бірюліна Н.П. повідомила, що загальна сума боргу по управлінню станом на 01.10.2012 року становить 1080,4 тис.грн., в тому числі заборгованість по внескам на загальнообов”язкове державне пенсійне страхування – 107,9 тис.грн., по єдиному соціальному внеску – 972,5 тис.грн.
Станом на 01.10.12 р. управлінню по страхових внесках заборгувало 55 платників.
Найбільші боржники: відкрите акціонерне товариство “Племзавод Шляховий” – 506,0 тис.грн., що становить 46,8% всієї заборгованості., товариство з обмеженою відповідальністю “Южно-Бугський кар’єр” – 137,0 тис.грн., товариство з обмеженою відповідальністю „Южно-Бугське кар’єроуправління ” – 147,3 тис.грн., по яких направлені до державної виконавчої служби на виконання рішення суду на суму 469,8 тис.грн. і вимоги про сплату боргу на 55,8 тис.грн. та знаходяться на розгляді позови в суді на загальну суму 264,7 тис.грн.
Відпрацювання наявної суми дієвого боргу станом на 01.10.12: знаходиться судових рішень на виконанні в органах державної виконавчої служби на суму 514,2 тис.грн, знаходиться на виконанні вимог та рішень по фінансових санкціях в органах державної виконавчої служби на суму 95,8 тис.грн., знаходиться на розгляді в суді позовів на суму 286,5 тис.грн.
Станом на 01.04.11 по підприємствах, що підпадають під дію Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” заявлено та визнано кредиторських вимог на суму 44,3 тис. грн., визнано позовні вимоги на суму 139,6 тис.грн.
6. Про стан готовності виконавчих органів сільських рад до реалізації Положень частин 2 та 3 статті 12 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану».
Доповідач: Хоменко Оксана Миколаївна – начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Доманівського районного управління юстиції
Хоменко О.М. поінформувала присутніх щодо стану готовності виконкомів сільських рад до реалізації положень ч. 2-3 статті 12 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану».
Повідомила, що з 20 грудня 2008 року запрацював Державний реєстр актів цивільного стану громадян – це єдина комп’ютерна база даних про акти цивільного стану.
Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» передбачено як саме мають складатися актові записи. По сільським радам цю роботу щодо складання актових записів в електронному вигляді мають виконувати секретарі виконкомів, а для цього їм необхідна відповідна комп’ютерна та оргтехніка.
Проаналізувала забезпечення комп’ютерною технікою секретарів сільських рад. Зазначила, що у 8 сільських радах наявна комютерна техніка близька до орієнтовних параметрів.
Зупинилася на проблемних питаннях: стабілізатор напруги є лише в трьох сільських радах – Козубівський, Маринівській та Прибузькій; до мережі Інтернет підключено лише Богданівську, Маринівську, Володимирівську сільські ради.
Звернулася із проханням до сільських голів вжити відповідних організаційних заходів щодо створення необхідної матеріально-технічної бази.
7. Про виконання постанови Кабінету Міністрів України від 13.05.2004 р. №630 «Про стан виконавської дисципліни в органах виконавчої влади та заходи щодо її зміцнення».
Доповідач: Максютенко Олена Миколаївна – керівник апарату райдержадміністрації
Максютенко О.М. зазначила, що протягом року питання щодо стану виконавської дисципліни було розглянуто на колегіях РДА 29.02.2012р., 18.05.2012р., 22.08.12р.
Поінформувала, що за 10міс. 2011/2012р. до РДА надійшло документів1852/1888, поставлено на контроль 928/904. Згідно щомісячних інформацій облдержадміністрації з виконавської дисципліни в райдержадміністраціях за 10 місяців цього року Доманівська РДА має 14порушень.
За 10 міс 2012 рік притягнуто до відповідальності 4 чол. (3 догани, 1- затримання рангу до півроку).
Надала інформацію, що у 2012 році з метою посилення контролю за відпрацюванням розпоряджень, доручень голів облдержадміністрації та райдержадміністрації здійснено 5 перевірок (2- тематичні ) ( відділ з питань НС, служба у справах дітей, УАПР, відділ ДКЗ). За результатами вживаються заходи.
Відмітила позитивні зрушення в контролі - це відпрацювання протокольних доручень голови РДА. Станом на 15.11.12 на контроль поставлено доручень – 135. Виконано -70. Залишаються до відпрацювання -60.
8. Про стан кадрової роботи та з питань дотримання законодавства про державну службу та боротьбу з корупцією в райдержадміністрації.
Доповідач: Максютенко Олена Миколаївна – керівник апарату райдержадміністрації
Максютенко О.М. повідомила, що організацію здійснення кадрової роботи покладено на відділ організаційно – кадрової роботи апарату райдержадміністрації.
Призначення на державну службу та проходження державної служби здійснюється відповідно до законодавства України. Присвоєння рангів, встановлення надбавок за стаж державної служби відбувається без порушень вимог нормативно-правових актів.
Протягом 2012 року в цілому по райдержадміністрації призначено 7 державних службовців, звільнено 4 державних службовців.
Відділом здійснюється організаційна робота щодо підвищення кваліфікації державних службовців. Всього навчалось та отримали посвідчення 35 осіб.