День працівників сільського господарства встановлено згідно з Указом Президента України від 7 жовтня 1993 року № 428/93. Відзначається щорічно у третю неділю листопада.
Традиційне свято сільських трударів – можливість підбити підсумки чергового сільськогосподарського року. Попри дорожнечу добрив і засобів захисту рослин, пального, проблеми цінової політики в реалізації продукції, складні умови праці та побуту, зібрано урожай, зміцнилось тваринництво, що дало можливість певною мірою забезпечити жителів району найнеобхіднішими продуктами. У цьому році природа наш район випробовувала на міцність. Всі погодні негаразди відчули хлібороби: різкі перепади температур, весняні заморозки, небувала посуха, суховії. Значна площа посівів була списана. І хоч коштів вкладено чимало в обробіток землі, захист рослин, добрива для грунту, але без дощів впору – гарний урожай не отримати. А відтак і в складах збіжжя наполовину менше минулого року.
Середня урожайність зернобобових культур цього року склала по району 17,6 ц/га (середня по області – 27,8 ц/га), що становить 49 % порівняно до 2019 року.
Урожайності пшениці в районі досягнуто 17,9 ц/га, ячменю-17,2 ц/га, проса -5,4 ц/га, бобові -16,1 ц/га, кукурудзи-14,7 ц/га.
Середня урожайність ріпаку на площі 4391 га становить 14,7 ц/га, кукурудзи на площі 5996 га – 43,9 ц, соняшнику на площі 15234 га –11,7 ц/га.
Посіяно озимі культури під майбутній урожай, стан яких в більшості вже викликає тривогу. Деякі поля зовсім не дали сходів.
З метою підтримки аграріїв уряд впроваджуває механізми підтримки сільського господарства. Виплата державної часткової компенсації вартості вітчизняної техніки (25-40%) за три останні роки сприяла оновленню її складу. Була можливість скористатися привабливими кредитами для придбання іноземної техніки. Відшкодовано заборгованість фермерським господарствам з безповоротної бюджетної субсидії через регіональне відділення Фонду підтримки фермерських господарств. Вперше бджолярі розраховують на підтримку в розмірі 200 грн на бджолосім’ю. На жаль, в цьому році припинено виплати на молодняк великої рогатої худоби для населення.
Поліпшення рівня життя сільського населення на сьогодні знаходиться в прямій залежності від сільськогосподарського виробництва, а саме від діяльності агроформувань, які діють на території району. Всього налічується 226 фермерських господарств. Вперше створено та зареєстровано два сімейних фермерських господарства, яким передбачено державну підтримку.
Орендарі розраховуються за оренду сільськогосподарських паїв (70% орендодавців уже отримали свої виплати)
Дбаючи не лише про виробництво, більшість керівників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств нашого району надають відчутну допомогу для вирішення соціальних проблем на селі.
Окремо хотілось би подякувати керівникам, які стійко продовжують займатися складною галуззю – тваринництвом та нарощують обсяги виробництва продукції: голові СПрАТ «Україна» Олександру Сіроштану, директору ПП «Веселий Роздол» Михайлу Молдованенку, директору ДП «Лідієвське» Володимиру Бердику.
Звертаємося до ветеранів сільськогосподарської галузі з привітаннями та вдячністю за сумлінну працю, аграрний розвиток краю та любов до рідної землі!
Високий рівень майстерності кваліфікованих фахівців своєї справи відзначався Почесними грамотами та подяками державної адміністрації на обласному та на районному рівні.
Ми пишаємося тим, що трактористи-машиністи СПрАТ «Україна» Сергій Резоглазов, Олександр Горбаненко досягають найвищих показників у виконанні тракторних робіт та здобували премію Федора Іванова в номінації «Кращий механізатор Миколаївщини».
Шановні трудівники аграрної галузі Доманівщини! З нагоди професійного свята – Дня працівників сільського господарства, бажаємо не втрачати віри у завтрашній день. Шана і подяка всім, хто з року в рік забезпечує стабільне зростання продукції агропромислового комплексу району – всім, чиє життя невід’ємно пов’язане із сільськогосподарським виробництвом. Хай не знають втоми ваші натруджені руки та збирають щороку вагомий урожай, нехай щедрою буде ваша життєва нива!