Розвиток сільських населених пунктів є сьогодні одним з пріоритетних завдань Президента України, покращення рівня життя жителів села – невід’ємна складова соціальних ініціатив, проголошених Віктором Януковичем. Про те, які проекти реалізовуються в нашому районі для забезпечення місцевих громад якісними комунальними послугами, ми попросили розповісти голову райдержадміністрації Т.Л. КУШНІРА.
– Скільки населених пунктів району забезпеченні централізованим водопостачанням та водовідведенням?
– У районі 23 населених пункти забезпечені централізованим водопостачанням. Загальна кількість водопровідних мереж, з врахуванням сільських, селищних та відомчих, становить 199 км. Каналізаційні мережі знаходяться на території Доманівської селищної ради, загальна довжина їх 9,7 км. Також на території селищної ради знаходиться одна каналізаційна насосна станція.
– Які підприємства надають водопровідно-каналізаційні послуги в районі ?
– Комунальні послуги з водопостачання, водовідведення в районі надають три підприємства: комунальне підприємство «Доманівське» Доманівської селищної ради, комунальне підприємство «Сількомунгосп» Сухобалківської сільської ради та комунальне підприємство «Прибузьке» Прибузької сільської ради. Незважаючи на те, що комунальна інфраструктура є зношеною та застарілою і потребує великих вкладень, за останні роки нам вдалось добитись у цій сфері певних позитивних зрушень. У 2012 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, успішно реалізовано проект "Реконструкція каналізаційних колекторів мікрорайону по вул. Гуляницького до вул. Пастера в смт. Доманівка Миколаївської області (коригування)" вартістю 548,006 тис.грн. Завдяки цьому вирішено проблему водовідведення мікрорайону, де орієнтовно проживають 120 чоловік.Також необхідно зауважити, що в 2012 році Мостівська та Маринівська сільські ради взяли участь у проекті ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток орієнтований на громаду", завдяки чому було реалізовано два мікропроекти забезпечення водопостачанням сільського населення, вартість яких склала 305,0 тис. грн. У результаті тісної співпраці органів місцевого самоврядування з громадою в селах відновлено централізоване водопостачання на 4 вулицях. Доманівською селищною радою за участю комунального підприємства "Доманівське" проведено ряд робіт щодо перепідключення водопровідних мереж на вул. Котовського, Комсомольській, Мельничній, М. Тореза до законсервованої артезіанської свердловини, яка розташована на вул. М.Тореза. Прокладено 0,48 км водопроводу та введено в дію свердловину, з якої якісно та безперебійно подається вода 62-м дворам смт. Доманівка. Автопарк КП "Доманівське" в 2012 році поповнився асенізаторською автомашиною, що дало змогу зняти напруження серед населення щодо вивозу рідких нечистот, а у 2013 році придбано ще одну спеціалізовану автомашину, що дозволить забезпечити жителів сусідніх сіл якісною питною водою.
– Які плани на майбутнє ?
– На черзі створення кластеру органів місцевого самоврядування Доманівського району з метою вирішення питань надання житлово-комунальних послуг в сільській місцевості з пайовою участю селищної та сільських рад на базі районного комунального підприємства "ГроДо". Плануємо також реалізувати наступні проекти: розвідувально-експлуатаційна свердловина в с.Козубівка (будівництво); водопостачання с.Козубівка (будівництво); реконструкція господарсько-побутової каналізації по вул. Кірова та дощової каналізації по вул. Моріса Тореза в смт. Доманівка; капітальний ремонт водопроводу по вул. Кірова в смт. Доманівка; реконструкція водопровідних мереж в селі Суха Балка Сухобалківської сільської ради. Реалізувати ці проекти можна буде лише за тісної співпраці місцевих органів влади та підтримки громади.