Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → НАЦПРОЕКТ «ВІДКРИТИЙ СВІТ» ДОЗВОЛИТЬ КОМП’ЮТЕРИЗУВАТИ ВСІ УКРАЇНСЬКІ ШКОЛИ НА СУЧАСНОМУ РІВНІ - В.ЯНУКОВИЧ
2013-09-02 17:37:00

НАЦПРОЕКТ «ВІДКРИТИЙ СВІТ» ДОЗВОЛИТЬ КОМП’ЮТЕРИЗУВАТИ ВСІ УКРАЇНСЬКІ ШКОЛИ НА СУЧАСНОМУ РІВНІ - В.ЯНУКОВИЧ

 Реалізація Національного проекту «Відкритий світ» із впровадження новітніх технологій у навчальний процес - це крок до забезпечення школярів якісною та сучасною освітою, переконаний Президент України Віктор Янукович.

«Це ваше майбутнє, і ви перші, хто робите цей крок у «Відкритий світ» у Національному проекті в числі 54 шкіл», - сказав Глава держави, звертаючись до учнів загальноосвітньої школи №78 після перегляду презентації інтерактивного мультимедійного «Уроку майбутнього».

Він також зазначив, що впродовж року ще дві тисячі шкільних закладів отримають аналогічне оснащення і матимуть змогу використовувати новітні технології у навчанні, а до кінця 2015 проект буде поширений на усі загальноосвітні навчальні заклади держави.

«Ми намагаємося створити рівні можливості для кожного учня, незалежно від достатку батьків і незалежно від того, в якому регіоні знаходиться школа - чи в Києві, чи десь у якомусь регіоні в сільській місцевості. Це дуже важливо», - підкреслив Віктор Янукович.

На переконання Президента, такий підхід до навчання дозволить учням отримати якісну освіту, конкурентоздатні знання, що сприятиме їх реалізації як фахівців високого рівня у майбутньому.

Глава держави ще раз привітав учнів школи №78 зі святом та початком нового навчального року. «Я бажаю вам, щоб у вашому житті завжди була можливість себе реалізувати, а ви до цього прагнули. Будьте щасливими», - сказав він.

Під час презентації «Уроку майбутнього» було представлено принципи роботи інтерактивного обладнання, можливості його використання під час лабораторних робіт тощо.

ДОВІДКА

Національний проект «Відкритий світ» реалізується в рамках Національного пріоритету «Нова якість життя», затвердженого Указом Президента України від 8 вересня 2010 року №895. Метою проекту є подолання освітньої нерівності та створення умов для якісної й доступної освіти для кожного школяра, незалежно від місця його проживання.

Суть проекту полягає у створенні національної освітньої інформаційної мережі на основі сучасних бездротових технологій, стандартизації та уніфікації методик навчання, створенні централізованої системи навчання та оцінки знань учнів, а також впровадженні інформаційно-комп’ютерних технологій у систему управління освітніми установами.

Проектом передбачається, що до 2015 року всі загальноосвітні навчальні заклади України будуть забезпечені сучасним мультимедійним та комп’ютерним обладнанням і підключені до швидкісного Інтернету, учні отримають індивідуальні навчальні планшети. Буде також створено єдиний електронний портал навчальних ресурсів.

Нині завершений перший етап цього масштабного починання. Вже 54 загальноосвітні школи з усіх регіонів України отримали мультимедійні комплекси, комп’ютери вчителів, пристрої для учнів, цифрові лабораторії тощо. Наразі проектом охоплено майже 4 тис. учнів та вчителів.

Другим етапом, до кінця 2013 року, стане матеріально-технічне оснащення ще 2 тис. шкіл.

Національний проект здійснюється у стратегічному партнерстві з відомими міжнародними корпораціями Intel, Microsoft, Cisco, Apple. Зокрема, за партнерською програмою Intel для роботи з новітньою комп’ютерною технікою підготовлено 4 тис. вчителів.

Ключову роль у реалізації проекту відіграє держава. На закупівлю обладнання для технічного переоснащення шкіл виділено 35 млн грн з державного бюджету.

Державні гарантії будуть також надані для залучення фінансування від міжнародних інституцій та приватних інвесторів. У цілому в межах проекту передбачається залучити не менше 4,7 млрд грн.

Кінцевою стратегічною метою зазначеного проекту є підвищення конкурентоспроможності освіти, зайняття провідних позицій у світі за якістю надання освітніх послуг, створення умов для розвитку національної науки та наукомістких технологій, ефективна розбудова інформаційного суспільства, інтеграція в європейську та світову системи освіти.