Сьогодні в районі велика увага приділяється реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича «Діти – майбутнє України, зокрема щодо профілактики соціального сирітства, здійснення контролю за умовами утримання та виховання дітей, соціального супроводу сімей, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Про це ми попросили розповісти голову районної державної адміністрації Т.Л. КУШНІРА та голову громадської ради при райдержадміністрації Р.О. ОСАДЧУК.
Т.Л.Кушнір: – Районною державною адміністрацією, зокрема, службою у справах дітей та районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, здійснено ряд заходів на виконання доручень Президента України щодо соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з метою пріоритетності права дитини на сімейне виховання, розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (усиновлення, опіка та піклування, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу), влаштування до сімейних форм виховання таких дітей.
Зараз у нашому районі мешкають 44 дитини із категорії діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які охоплені сімейними формами виховання, а саме: опіка/піклування – 37 дітей та 7 дітей, які проживають у прийомних сім’ях. А всього дітей, які перебувають на первинному обліку служби у справах дітей, який постійно змінюється та оновлюється, 83 дитини вищевказаної категорії. Із них в інтернатних закладах проживають та виховуються 29 дітей. Більшість таких дітей віком від 13 до 17 років. На жаль, кандидати в усиновлювачі, опікуни, прийомні батьки, в основному, хочуть брати дітей дошкільного віку. Також є групи дітей, яких не можна роз’єднувати (рідні брати та сестри). Варто зазначити, що у цьому році в Доманівці знайшлися небайдужі батьки, які взяли під опіку рідного братика та сестру.
Радує те, що в районі функціонують вже 5 прийомних сімей, в яких виховуються 10 дітей. Висловлюю щиру вдячність людям, які взяли на себе таку високу соціальну відповідальність і щодня дарують дітям родинний затишок та душевне тепло. Сподіваюсь, що вже найближчим часом прийомних сімей у районі стане більше. Я особисто спілкуюсь
з сім'ями – кандидатами на усиновлення та створення прийомних сімей. Відповідна роз’яснювальна робота проводиться з селищним та сільськими головами на тему: „Сімейні форми виховання – пріоритетна форма влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”. З метою ознайомлення людей жителів району з такими формами влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, як усиновлення, прийомна сім’я, дитячі будинки сімейного типу, райдержадміністрацією, службою у справах дітей та районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснються інформаційні та профілактичні заходи, які дають позитивний результат.
Р.О.Осадчук: – Громадська рада при райдержадміністрації теж опікується проблемами дітей, постійно тримає в полі свого зору діяльність місцевих органів влади
щодо подолання проблем сирітства. Високої оцінки заслуговує робота спеціалістів районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей райдержадміністрації, які проводять бесіди, тренінги, лекції, відеолекторії, розповсюджують інформаційні матеріали з даної тематики, підготували соціальну рекламу «Прийомна родина – щаслива дитина», «Кожній дитині потрібна дитина». Як результат, у поточному році направлено на навчання до Миколаївського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді дві сім’ї кандидатів у прийомні батьки, які вже отримали рекомендації обласного центру для створення прийомних сімей та одна сім’я – для створення дитячого будинку сімейного типу, яка у вересні розпочала навчання. Прикладом успішної роз'яснювальної роботи є те, що в цьому році створені дві прийомні сім’ї, у яких діти отримали довгоочікувану так необхідну сім`ю та близьких, любов і ласку батьків. Сподіваюсь, що дана робота буде продовжена, адже кожна дитина мріє про щасливу родину.